Bitcoin Şubat ayında düşmeye devam edecek mi? Gözler bu tarihlerde

Bitcoin Şubat ayında düşmeye

Bitcoin Şubat ayında düşmeye devam ederse toparlanması biraz zor olacak gibi görünüyor. Özellikle Şubat ayı içerisinde birçok farklı toplantı yapılacak. Bu toplantıların sonuçları fiyatları önemli ölçüde etkileyecek.

.

Kripto para birimleri çok zor zamanları aştı. Bu zor zamanlar ne yazık ki henüz tam olarak bitmedi. Çok daha zorlu günlerin yaklaşmaya başladığını söyleyebiliriz. En azından analistler yorumlarını daha çok bu yönde yapıyor. Özellikle Ocak ayı FED toplantısı sonrası 2022 yılının hiç kolay geçmeyeceği anlaşıldı.

Şubat ayı içerisinde Bitcoin ile ilgili sert biçimde düşme ihtimalleri göz önünde bulunduruluyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan 3 toplantı ile birlikte kripto para fiyatlarında ciddi bir olumsuz hareketlenme ortaya çıkabilir. Bu toplantılardan ilki tether ile ilgili olacak.

Bitcoin Şubat ayında düşmeye devam edebilir

8 Şubat 2022 tarihinde tether ile ilgili büyük bir toplantı gerçekleşecek. Bu toplantının sonuçlarına göre yeni bir fiyat ortaya çıkabilir. Özellikle stablecoinler için ABD dolarını tehdit ediyor açıklamaları bile yapılmıştı. Bu durum piyasalarda büyük bir tedirginlik yarattı.

Bitcoin Şubat ayında düşmeye

Bir diğer önemli toplantı ise 9 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşecek. ABD senatosu kripto para piyasaları ile ilgili değerlendirme yapacak. Bu toplantı büyük bir fiyat dalgalanması yaratabilir. Özellikle Hindistan tarafından getirilen yüzde 30 komisyon şartı piyasaları son derece olumsuz bir şekilde etkilemişti.

Bitcoin fiyatı için gözler ABD’de

Kripto para devinin fiyat hareketleri muhtemelen ABD bağlantılı olacak. Mesela NFT aracılığıyla kara para aklandığını düşünen ABD iç gelir servisi büyük bir baskı kurabilir. Böyle bir senaryoda Bitcoin için 30 bin dolar altını bile konuşmaya başlayabiliriz.

Her ne kadar bazı analistler henüz boğa piyasasında olduğumuzu düşünse bile yine de mevcut gelişmeler işleri baltalıyor. ABD yetkili kurumları tarafından yapılacak açıklamalar burada son derece kritik. Önümüzdeki 3 farklı tarih kripto paranın kaderini belirleyecek.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Büyük Yatırım Almaya Hazırlanıyor: Fiyatı Aniden Yükselebilir

>> Dev Şirket Bitcoin Biriktirdiğini Açıkladı: Sandalyeden Düşürecek Haber

. . . . .