Telegram Uygulaması Reklam Alacak: İşte Merak Edilen Detaylar

Telegram Uygulaması Reklam Alacak: İşte Merak Edilen Detaylar

Telegram ne kadar güvenilir
Google News Abone Ol

Herkesin güvenli olduğu için tercih ettiği Telegram uygulaması, reklam almaya başlıyor. Hadi gelin konu ile ilgili tüm detaylara birlikte göz atalım.

Anlık mesajlaşma uygulamaları genellikle güvenli olmamakla suçlanıyor. Mesela sadece Facebook bile kendi anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp nedeniyle çok fazla tartışma yaratmıştı. Bu nedenle kullanıcılar kendilerini daha fazla güvende hissettikleri platformlara yöneliyordu.

Peki neden insanlar bu kadar fazla Telegram kullanmaya başladı?

  • Az önce de belirttiğimiz gibi ilk neden fazlasıyla güvenli olması.
  • Veri gizliliği açısından Facebook ile kıyaslandığında daha fazla koruma sağlaması.
  • Devletlerin veya diğer kuruluşların baskı yapmasına aldırmadan tüm yazışmaları gizli bir şekilde tutması.
  • Bağlantı kopması gibi sorunları WhatsApp ile kıyaslandığında daha az yaşatması.
  • Facebook gibi şirketler Cambridge Analytica krizleri nedeniyle geri plana atılırken Telegram gibi firmaların öne çıkması.

Bütün bu nedenler Telegram uygulamasının öne geçmesini sağlıyor

Telegram uygulaması reklam gelirleri elde edecek

Pavel Durov tarafından kendi kanalında yapılan açıklamalara bakıldığında, Telegram uygulamasının kesin olarak reklamlara yer vereceği söylenebilir. Kendisi konuyla alakalı çok fazla açıklama yaptı ve elinden geldiğince olayı netleştirdi.

Telegram uygulaması şu anda 500 milyon aktif kullanıcıya sahip. Ayrıca her geçen yıl en az yüzde 10 civarında bir büyüme elde ediyor. Bu büyüme ile birlikte, kullanıcılara hizmet vermek daha zor bir hale geliyor. Bu nedenle şirketin yeni bazı stratejiler geliştirmesi gerekiyordu.

Telegram reklamları sunucu maliyetleri için yapılacak

Telegram uygulaması reklam alarak öncelikle sunucu masraflarını çıkarmayı düşünüyor. Sürekli olarak artış gösteren sonucu masrafları firmanın sırtında çok büyük bir yük oluşturuyor. Bu yükün en azından reklamlar ile atlatılması planlanıyor.

Telegram uygulaması reklam

Şirketin reklam politikalarına bakıldığında, öncelikle teke tek veya grup konuşmalarında reklam olmayacağı söylendi. Bunun yerine halka açık büyük kanallarda reklamlara yer verilecek. Böylece hem büyük kanal sahipleri hem de uygulama iyi bir gelir kazanacak.

Telegram uygulaması reklam politikası ile ilgili daha fazla detayı önümüzdeki günlerde verecek. Sizce uygulamaya reklamlar gelirse kullanıcı sayısı düşer mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Yeni Güncelleme Tekniği Bakın Nasıl Problemlere Yol Açacak

>> Instagram ve Messenger harika bir güncelleme ile geliyor!


CEVAP VER