Bitcoin Hızlı Yükseliş Yakaladı: Beklentileri Aştı

Bitcoin 15 bin dolara

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin hızlı yükseliş yakaladı. Böylece beklentilerin çok daha ötesine geçti. İşte konu ile alakalı merak edilen detaylar.

Bitcoin her geçen gün yeni gelişmelere imza atıyor. Özellikle son dönemlerde çok ilginç rakamlar ile karşılaşmak mümkün. Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru kripto para borsalarında genel bir düşüşün yaşanması ile birlikte Bitcoin geriledi. Sonuç olarak karşımıza 30 bin doların altında kalma riski çıktı.

Yaşanan tüm bu olumsuz gelişmelerin hemen ardından dün gece saatlerinde hızlı bir Bitcoin atağı gerçekleşti. Kripto para devi sadece 3 saat içerisinde 41 bin dolar düzeyine kadar yükseldi. Böylece son zamanlarda yaşadığı düşüşü telafi etmiş oldu.

Bitcoin hızlı yükseliş için düğmeye bastı

Kripto para devi gün içerisinde yaklaşık olarak 37 bin dolar düzeyindeydi. Ancak beklenmeyen bir şekilde 41 bin dolar seviyesine kadar çıktı. Ethereum ise son 2 saatte yaklaşık olarak yüzde 11,5 düzeyinde artış gösterdi. Böylece fiyatı 3 bin dolar civarına ulaştı.

Bitcoin hızlı yükseliş

Aslına bakacak olursak kimse böylesine hızlı bir yükseliş beklemiyordu. Çok ani gerçekleşen bu yükselişin kaynağı ise ABD merkezli olma ihtimaline sahip. Özellikle ABD içerisinde çok fazla düzenleyici yasa bulunuyor. Ayrıca yeni düzenleyici yasalar gündeme gelmek üzere. Olumlu bazı gelişmeler önümüzdeki günlerde yaşanabilir.

Bitcoin için boğa sinyali

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak kabul edilen Bitcoin için boğa sinyalleri ortaya çıktı. Sadece bu kripto para devi değil aynı zamanda diğer dijital varlıklarda da belirli oranlarda yükseliş yaşanacak gibi görünüyor. Mesela Solana bile yüzde 12,5 oranında artış gösterdi.

Genel olarak olumlu bir havanın yer aldığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki haftalarda olumsuz gelişmeler yaşaması halinde yeniden aşağı yönlü bir atak gelebilir. Böyle bir durumda yatırımcıların zarar etme ihtimali artacaktır. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Düşüşü Endişe Yaratmaya Devam Ediyor: Panik Havası Var

>> Dev Şirket Bitcoin Biriktirdiğini Açıkladı: Sandalyeden Düşürecek Haber