Bitcoin Düşüşü Endişe Yaratmaya Devam Ediyor: Panik Havası Var

Bitcoin düşünce altcoinler çıldırdı

Bitcoin düşüşü endişe yaratıyor. Hem yatırımcılar hem de analistler ne yazık ki pek olumlu konuşmuyor. Peki Bitcoin önümüzdeki aylarda nasıl bir yol izleyecek?

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin adeta zikzak çizerek ilerliyor. Tam olarak nasıl bir yol takip edeceği belli olmayan BTC her an yeni diplere veya zirvelere ulaşabilir. Tamamen belirsizliğin hakim olduğu şu sıralar analistler önemli yorumlara yer veriyor. Ancak genel havanın olumsuz olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto para devi Bitcoin ilk etapta 39 bin dolar seviyesine sıçradı. Ancak onun hemen öncesinde 32 bin dolara kadar düşüş yaşamıştı. Aradaki bu farkın en önemli nedeni ise bu aralar yapılması planlanan bazı düzenleyici faktörler. Herhangi bir yargısal denetimi olmaması nedeniyle Bitcoin gibi kripto para birimleri yoğun eleştiri altında.

Bitcoin düşüşü endişe ve panik yaratıyor

ABD Merkez Bankası yüksek enflasyon olduğunu özellikle vurguladı. Bu durum aynı zamanda faiz miktarının artışı anlamına geliyor. Böylesine sert düşüşlerin yaşanmasının en önemli nedenlerinden birisi de hiç şüphesiz alınabilecek faiz kararı potansiyeli.

Bitcoin düşüşü endişe

Genel olarak düzenleyicilerin kripto paralara yönelik bazı regülasyonlar yapma ihtimali düşüşü tetikleyen bir diğer önemli nokta oldu. Tüm bunlar BTC için 32 bin dolar seviyelerinin bile görülmesine neden oldu. Ayrıca küresel çapta borsaların düşüşte olması yine Bitcoin için olumsuz bir etki yaratıyor. Tüm bunlar birleşince ortaya sert düşüşler çıkıyor.

Haziran ayına kadar düşüş devam edebilir

Kripto para analistleri ve ekonomistler dijital varlıkların önümüzdeki aylarda düşmeye devam etme ihtimalinin olduğunu söylüyor. Ayrıca ABD Merkez Bankası mart ayında büyük ihtimalle faiz kararı alacak. Tüm bunlar birleşince BTC ve diğer kripto para birimleri için düşüşü kaçınılmaz hale getiriyor.

Özellikle son dönemlerde derinleşen aşağı yönlü hareketin 28 bin dolara kadar devam etmesi bekleniyor. Ekonomik göstergeler, borsalar ve dijital varlıklar için pek olumlu değil. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin ve Ethereum Kritik Seviyelerde: BNB ve XRP Direniyor

>> Bitcoin Büyük Yatırım Almaya Hazırlanıyor: Fiyatı Aniden Yükselebilir