Apple MacBook Pro Uyarısı Yapıldı: Önemli Bir Problem Var

Uygun Fiyatlı MacBook Kampanyası

Apple MacBook Pro uyarısı kullanıcılarda bir miktar şaşkınlık yarattı. İlk etapta pek anlaşılmasa bile daha sonradan bu yeni uyarının önemli olduğu görüldü.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple, her geçen gün yeni cihazlar piyasaya sunuyor. Bu cihazlar ile birlikte kullanıcı memnuniyeti artış gösteriyor. MacBook Pro ailesi ise hem sunduğu yüksek performans hem de işlemci gücü bakımından büyük bir beğeni kazandı.

Apple tarafından kullanıcılara sunulan en büyük amiral gemilerinden olan MacBook Pro özelliklerine rağmen bazı konularda problem yaşatabiliyor. Apple işte tam olarak bu nedenden dolayı kullanıcıları uyardı. Başlangıç fiyatı yaklaşık olarak 30 bin TL olan cihazda dikkat edilmesi gereken önemli bir detay var.

Apple MacBook Pro ısınma sorunu

Eğer 2021 yılının sonunda tanıtılan MacBook Pro cihazına sahipseniz düşük ekran aydınlatması ile karşılaşabilirsiniz. MacBook Pro 14 ve 16 inç modellerinde normal şartlarda 1600 nite kadar parlaklık veriliyor. Bu parlaklık seviyesi son düzey olarak görülüyor.

Apple MacBook Pro uyarısı

Yeni yapılan bazı düzenlemeler ile birlikte Apple, ekran parlaklığını 1000 nite kadar düşürdü. Bunun nedeni ise sıcaklığı belirli bir seviyede tutabilmek. Ne yazık ki MacBook Pro modellerinde çok hızlı bir şekilde sıcaklık yükselişi ile karşılaşmak mümkün. Şirket böyle bir durumun donanımda büyük problemlere neden olacağını düşünüyor.

Apple sorun yaşamak istemiyor

MacBook Pro modelinin M1 Pro ve M1 Max işlemciye sahip olması büyük bir verimlilik sağlıyor. Fakat bu verimlilik aynı zamanda beraberinde büyük bir sıcaklık getiriyor. Soğutmaya yönelik pek bir bileşen olmaması ekran parlaklığının düşük tutulmasına neden oluyor. Böylece ısı belirli düzeyde tutulmak isteniyor.

Yüksek sıcaklık nedeniyle anakart ve işlemcide çok büyük problemler yaşamak mümkün. Böyle bir durumda cihaz kullanılamaz hale gelebilir. Eğer sizin de bir MacBook Pro cihazınız varsa bu detaya dikkat etmenizi öneriyoruz.

İlgili Haberler:

>> Apple Watch, Yine Hayat Kurtardı: Amca Ölümden Döndü!

>> Apple Elektrikli Otomobil Bakın Hangi Özelliğe Sahip Olacak