En Fazla Merak Edilen Telefon Bakın Hangisi Oldu: 2022 Aramalarında Zirve

En fazla merak edilen telefon

En fazla merak edilen telefon yapılan bir araştırma ile birlikte ortaya çıktı. 2021 yılı genel olarak değerlendirildiğinde akıllı telefon sektörü için zorlu bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Hem pandemi hem de küresel çip krizi gibi sebeplerden dolayı fiyatlar arttı. Aynı zamanda üretim ciddi oranda azaldı.

.

Tüm bu yaşanan olumsuzlukların hemen ardından sektör yavaş yavaş toparlanıyor. Böylece akıllı telefonlarda yeniden iyileşme dönemine giriyoruz. 2021 yılı genel olarak değerlendirildiğinde akıllı telefon sektörünün yüzde 4 seviyelerinde büyüdüğünü görmek mümkün. Yaklaşık olarak 5 yıldır ilk kez bir büyüme elde edildi.

Tüm bu büyüme ile birlikte 2022 yılı değerlendirildiğinde bazı akıllı telefon modellerinin diğerlerinden daha şanslı olacağını söyleyebiliriz. Mozillion tarafından yapılan bir araştırma ile birlikte 2022 yılının en şanslı cihazı belli oldu.

En fazla merak edilen telefon ortaya çıktı

Konu ile ilgili yapılan araştırmalarda akıllı telefon sektörünün 2022 yılında bazı cihazlar sayesinde çok daha iyi bir şekilde büyüyeceği söyleniyor. Burada elbette değerlendirme bazı sayısal veriler üzerinden yapıldı. Google arama motorunda yapılan araştırmalar sonucunda en fazla merak edilen cihazın Apple iPhone 14 olduğu ortaya çıktı.

En fazla merak edilen telefon

Samsung Galaxy S22 modeli ise en çok merak edilen bir diğer cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Son 12 ayın küresel arama sayıları değerlendirildiğinde Apple iPhone 14 cihazı 1 milyon 110 bin defa arandı. Samsung Galaxy S22 modeli ise 518 bin defa kullanıcılar tarafından aratıldı. Bu iki cihaz ile ilgili böyle sonuçların gelmesi zaten bekleniyordu.

En çok aranan cihazlar listesi

Yapılan araştırmaya baktığımızda Apple iPhone SE 3 cihazının en fazla aranan bir diğer akıllı telefon modeli olduğunu görüyoruz. Özellikle uygun fiyatlı cihaz bakanlar için son derece iyi bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yıl en çok merak edilenler listesinde Xiaomi 12 ve Oppo Reno 7 modelleri de yer alıyor. Bakalım 2022 yılında hangi model daha iyi bir satış rakamı elde edecek.

İlgili Haberler:

>> 4000 TL Altı En İyi Akıllı Telefonlar: Bu Fiyata Başka Telefon Yok!

>> Akıllı Telefon Satışlarında Yeni Dönem Başladı: Bu Yöntem Rekor Kırıyor

. . . . .