Bitcoin ve Kripto Paralar Ralliye Başlayabilecek Mi?

Bitcoin ve kripto paralar

Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili belirsizlik devam ediyor. Ortaya çıkan son savaş haberleri kısa süreli aşağı yönlü fiyat hareketleri başlatmıştı. Şimdi ise yeni bir yükseliş ortaya çıktı.

Hafta sonuna tüm kripto para birimleri oldukça güzel bir başlangıç yapmayı başardı. Piyasada genel bir yükseliş ivmesi olduğunu görüyoruz. Bütün kripto para birimlerinde yukarı yönlü hamleler ortaya çıktı. Üstelik bu durum kripto paralara olan ilgiyi önemli ölçüde artırıyor.

Kripto para birimleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Bitcoin 40300 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ancak şimdilerde 39 bin dolar seviyesini korumaya çalışıyor. Fakat bu seviyede kalması açıkçası pek kolay olmayacak. Özellikle Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan çatışmalar bunu engelliyor.

Bitcoin ve kripto paralar hafif yükselişler yaşıyor

Yaşanan son gelişmelere bakacak olursak tüm kripto para birimleri kısa süre içerisinde olsa bile toparlanmayı başardı. Son 3 gün içerisinde ortaya çıkan grafiklere baktığımızda Bitcoin güvenli bir liman gibi görünmüyor. Yani tüm bu toparlanma çalışmaları aslında yatırımcıları boşa çıkarabilir.

Bitcoin ve kripto paralar

Özellikle ABD tarafından verilecek faiz artırımı kararı ile birlikte negatif bir hava ortaya çıktı. Ayrıca enflasyon rakamlarının tüm dünyada iyice yükselmesi Bitcoin gibi tüm kripto para birimlerini geriye çekti. Bu durum karşısında ne BTC ne de diğer Altcoinler sağlam bir şekilde durabildi.

Belirsizlik tüm kripto paralarda devam ediyor

Bitcoin ve diğer tüm kripto paralara baktığımızda gerçekten de fazlasıyla belirsiz bir hava hakim. Mesela geçtiğimiz haftalarda 44 bin dolar düzeyine kadar gerileyen Bitcoin hemen ardından çok sert bir düşüş yaşadı. Ancak 38 bin hattını korumaya çalışması küçük bir pozitif hava yaratıyor.

Önümüzdeki haftalarda analistler 50 bin dolar seviyelerinin gelmesini bekliyor. Aksi halde tüm kripto para birimleri için düşüşler devam edecek gibi görünüyor. Peki siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Yatırımları Hangilerine Yapılmalı? Analistler Açıkladı

>> En Sağlam Kripto Para Birimleri Bakın Hangileri Oldu