Bitcoin yükseliş trendine girdi mi? İşte merak edilen detaylar

Bitcoin enflasyon karşısında

Son dönemlerde yaşanan hareketlerden sonra Bitcoin yükseliş trendine girdi mi? Birçok kişi şu anda bunu merak ediyor. Hadi gelin konuyla ilgili bütün detaylara birlikte bakalım.

Ortaya çıkan bazı nedenlerden dolayı kripto paralarda sert hareketler meydana geldi. Bu nedenlerin ilki atılan bir tweet ile ilgiliydi. ABD borsa yetkilileri tarafından kripto paraların denetim altına alınacağı ifade ediliyordu. Bunun üzerine Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda değer kaybı görüldü.

Yaklaşık olarak 60 bin doların üzerinde kalmayı uzun bir süre başaran Bitcoin ne yazık ki hızlı düşüş yaşadı. Bunun üzerine 51 bin seviyelerine kadar geriledi. Bu gerçekten de yatırımcıları diken üstünde tutmaya yetecek derecede hızlı bir düşüştü. Bu düşüş üzerine aniden diğer kripto para birimlerinde aşağı yönlü yönelim başladı.

Bitcoin yükseliş trendine ne zaman girecek?

Uzman analistler tarafından yapılan açıklamalara göre kripto para liderinin kısa bir süre içerisinde yükseliş trendine girmesi bekleniyor. Bu hafta yaşanan aşağı yönlü hareketler büyük sorunlar yarattı. Mesela Etherum 1975 dolar seviyelerini bile gördü. Bu kadar sert bir düşüş yaşaması akıllarda soru işareti oluşturdu.

Bitcoin yükseliş trendine

Analistler ise bunun geçici olduğunu söylüyor. Meydana gelen bazı kötü haberlerin bunu teşvik ettiği ifade ediliyor. Ancak genel olarak bakıldığında büyük bir yükseliş trendine girilme ihtimalinden bahsediliyor. Ancak bazı analistler ise konuyla alakalı biraz daha olumsuz konuşuyor. Onlara göre kısa süreli bir düşüş devam edecek.

Bitcoin ve diğer kripto paralarda kafalar karışık

Kripto para birimlerinde hiç beklenmeyen düşüşler hızla devam ederken yatırımcılar adeta diken üstünde. Bugünlerde kripto para devi Bitcoin 57 bin dolar seviyelerini geçti. Sadece bu bile aslında son derece olumlu bir gelişme diyebiliriz.

Kripto paraların büyük bir çoğunluğu Bitcoin ile koordineli bir şekilde artıyor veya azalıyor. Eğer Bitcoin aşağı yönlü hareketlere devam ederse diğerlerinde de benzer bir hareket beklenebilir. Peki sizin kripto paralar ile ilgili beklentileriniz neler?

Not: Burada yazılanların hiçbirisi yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haberler:

>> Thodex kripto para borsası battı mı? İşte şirketten yapılan açıklamalar

>> Kripto Para Hesaplarına El Koyulabilir Mi? Tartışmalar Giderek Büyüyor