Xiaomi Pad 5 Modeline Windows 11 Yüklendi: Sonuçlar Şaşırtıcı!

xiaomi mi pad 5

Bir geliştirici, Xiaomi Pad 5 modeline Windows 11 yüklendi. İşte performans testinden geçen modelin sundukları.

Son zamanlarda tabletlere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bu durumun en büyük sebebinin ise, 2019’un sonlarında Dünya’yı etkisi altına alan pandemi. Çünkü pandemi sebebiyle, bütün okullar ve çoğu iş yeri uzaktan eğitim ve çalışma sürecine geçti. Çoğu insan, en başlarda bu sürecin geçici olduğunu düşünerek, kısa süreli idare edecek tabletler talep etmeye başladı. Ayrıca dizüstü bilgisayara fazla para vermek istemeyen vatandaşlar da tabletlere yöneldi. Pandemi etkisinin devam ettiği dünyada hala tabletlere olan talebin devam ettiğini söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında piyasaya sürülen Xiaomi Pad 5 modelinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle performans anlamında beklentileri sonuna kadar karşılayan model, kullanıcılar tarafından oldukça sevildi. Bir geliştirici ise söz konusu tablete Windows 11 yüklemeyi başardı. GeekBench performans sonuçları ortaya çıkan model, Windows işletim sisteminde yapılabilen günlük işleri rahatlıkla yapabilecek performansa sahip. İşte ortaya çıkan sonuçlar.

Xiaomi Pad 5 Modeline Windows 11 Yüklendi: Sonuçlar Şaşırtıcı!

Bağımsız bir geliştirici, ARM tabanlı Windows 11 işlemcisini Xiaomi Pad 5 modeline yüklemeyi başardı. Ortaya çıkan GeekBench listelerini incelediğimizde, Qualcomm imzalı Snapragon 855+ işlemcisine sahip olan modelin, tek çekirdeklide 465, çok çekirdeklide ise 1992 puan aldığını görmekteyiz.

Xiaomi Tablet

Modelin, Android versiyonunun GeekBench listelerine baktığımızda ise, tek çekirdeklide 780, çok çekirdeklide ise 2800 puan aldığına şahit olmuştuk. Bu yüzden serinin Android versiyonuna göre önemli derecede performans düşüşünün olduğunu. Tabii ki böylesine önemli bir gelişmeyi düşündüğümüzde, performans düşüşünün normal olduğunu söyleyebiliriz. Elbette önümüzdeki aylarda, Android çalıştıran tabletlere farklı yöntemler ile Windows işlerim sistemi yüklenecektir.

Genel olarak Apple tabletlerinin, her kulvarda işlemleri halledebilen bir güce sahip olması, rakiplerine karşı önemli bir avantaj. Tabii ki Android tarafında üretim yapan markalar da, önümüzdeki aylarda Apple modellerinde olduğu gibi Windows bilgisayarların yaptığı işleri dahi yapabilecek modeller üreteceği öngörülüyor. Önümüzdeki aylarda karşımıza çıkacak gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Sonunda iPhone 14 Android’in 5 Yıldır Kullandığı Teknolojiyi Kullanacak!

>> Rusya Kripto Para Madencilerini Ülkeye Çağırıyor: Dijital Varlıklar Yükselebilir