Kripto Paraların Düşüş Nedeni Ortaya Çıktı: BTC, ETH ve Ripple Neden Düşüyor

En fazla kaybettiren kripto

Uzun bir süredir devam eden kripto paraların düşüş nedeni en sonunda ortaya çıktı. Özellikle son dönemlerde düşüş iyice derinleşmişti. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Bitcoin çıkış yaptığı ilk günden bu yana değeri binlerce kat artış gösterdi. Sadece birkaç yıl içerisinde meydana gelen bu yükseliş yerini durgunluğa bıraktı. Boğa sezonu ile birlikte neredeyse tüm kripto paraların en az 10 kat arttığı dönemler artık bitti. Şu anda herkes boğa sezonunun devam edip etmeyeceği merak ediyor.

Bazları ayı sezonunda olduğumuzu söylese bile yine de boğa koşusunun devam edeceğini düşünen birçok kişi var. Ancak şimdilik Bitcoin neredeyse her hafta yüzde 8 oranında düşüş gösteriyor. 30 bin dolar ile 34 bin dolar arasında gidip gelen lider kripto para birimi yatırımcıları kararsız bıraktı.

Kripto paraların düşüş nedeni yatırımcı ilgisizliği

Şimdilerde yaşanan madencilik krizi ile birlikte kripto paraların sert bir düşüş yaptığı ifade ediliyor. Ancak ortaya çıkan son detaylar aslında yatırımcı kaynaklı bir düşüş olduğunu gösteriyor. Bitcoin bugüne kadarki en yoğun yatırımcı geri çekilmelerinden bir tanesini yaşıyor.

kripto paraların düşüş nedeni

Ciddi miktarda yükseliş kaydeden kripto para toparlanmaya çalışsa bile yeni yatırımcı biraz çekingen. İşin aslına bakacak olursak bunun en büyük nedenlerinden birisi de Wall Street. Hatta en büyük nedeninin bu olduğunu bile söyleyebiliriz. Yatırımcılar Bitcoin gibi ciddi miktarda yükseliş elde eden varlıklar yerine Wall Street hisselerini tercih etmeye başladı.

BTC, ETH ve Ripple için birçok senaryo var

Hem analistler hem de yatırımcılar tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında çok farklı senaryoların olduğu görülüyor. Ancak kimsenin geleceği net olarak gördüğünü söylemek mümkün değil. Bazıları kripto paraların düşmeye devam edeceğini düşünüyor.

Yatırımcıların yeniden kripto paralara ilgili olması için bazı iyi haberlerin gelmesi gerekiyor. Çinli madencilerin ülkeden kovulması ne yazık ki haberleri engelledi. Peki sizce kripto paraların düşüş nedeni daha başka ne olabilir?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Türkiye’de Yargılanabilir Mi: Musk Hakkında Çok Tuhaf Bir Suç Duyurusunda Bulundular

>> Bitcoin Dolandırıcıları Silah Zoruyla Bir Yatırımcıyı Kaçırdı: Akıl Almaz Bir Olay Yaşandı