Black Shark 4 Console’da görüntülendi: Oyun canavarı geliyor!

Black Shark 4 AnTuTu

Xiaomi’nin yakında tanıtılması beklenen oyuncu telefonu Black Shark 4, Google Play Console’da görüntülendi. İşte tüm detaylar.

Xiaomi, çıkarttığı modeller ile tüm kullanıcılara hitap etmeye devam ediyor. Son zamanlarda oyuncu telefonlarına olan ilginin artmasıyla Xiaomi, pazarın başını çeken modeller üretmeye başladı. Alt markası Black Shark adı ile ürettiği modeller, kullanıcılar tarafından epey ilgi görmüş durumda. Serinin yakında tanıtılması beklenen modeli Black Shark 4, Google Play Console’da görüntülen­di. 2021’e damgasını vuracak oyun canavarının bazı özellikleri belli oldu. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Google Play Console‘da erişilen bilgilerde, cihazın Kaiser kod adına sahip olduğu ortaya çıktı. Bu kod adını araştırdığımızda Almanca’da”imparator” anlamına geldiğini görmekteyiz. Cihazın kod adının yanı sıra hakkında temel özellikler de ortaya çıkmış durumda.

Xiaomi Black Shark 4

Xiaomi Black Shark 4, ortaya çıkan bilgilere göre 8 GB RAM’e sahip olacak ve Android 11 ile kutudan çıkacak. Cihazın, yalnızca 8 GB RAM kapasitesine sahip modeli mi olacak, henüz belli değil.

Ortaya çıkan diğer bilgiler dahilinde yeni modelin 20:9 oranında Full HD + çözünürl­üğünde bir ekrana sahip olacağı kesinleşti diyebiliriz. Cihazın yonga setine baktığımızda ise Qualcomm’un Snapdragon 835 yonga setine sahip olduğu yazmakta. Bu durumun bir hatadan ibaret olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü geçtiğimiz günlerde Black Shark 4’ün AnTuTu’da 800.000 puan aldığı ortaya çıkmıştı. Bu yüzden yonga seti kısmında bir hata olduğu düşünülüy­or.

Black Shark 4 hakkında neler biliyoruz

Black Sh­ark CEO’su tarafından Çin sosyal medya platformu Weibo’da paylaştığı bilgilere göre Black Sh­ark 4 modeli, 4.500 mAh bataryaya sahip olacak. Batarya kapasitesi piyasadaki oyucu telefonlarına göre düşük diye üzülmenize gerek yok. Çünkü açıklanan bilgilere göre yeni modelde 120W ultra hızlı şarj desteği bulunac­ak. Bu ultra hızlı şarj desteği sayesinde 15 dakikada tamamen şarj etmek mümkün olacak.

Piyasadaki 120W hızlı şarj desteğine sahip bir diğer cihaz olan Xiaomi 10 Supreme Commemorative Edition modelinin şarj süresi hesaplandığında ise, 23 dakikada 0’dan %100’e ulaştığı görül­üyor. Black Sh­ark 4 modelinde vaat edil­en 15 dakikanın, farklı bir teknoloji kullanılarak sağlanacağı düşünül­üyor.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Air Charge Teknolojisi Birkaç Metreden Çalışabiliyor

>> Xiaomi Mi 11 Pro, benzersiz kamera kurulumu ile sızdırıldı!