Samsung Galaxy Z Fold 3 için erken tanıtım iddiası!

Samsung Galaxy Z Fold3 erken tanıtım

Samsung’un katlanabili­r modeli Galaxy Z Fold 3 modelinin tanıtım tarihinin öne çeki­l­diği iddia edi­l­di. İşte tüm detaylar.

Zaman geçtikçe klasik telefon tasarımlarından farklı modellere olan ilgi artmaya devam ediyor. Özellikle katlanabili­r modeller, 2020 yılına damgasını vurmuş durumda. Çünkü Galaxy Z Fold 2‘nin bekleni­lenden daha fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Bu ilginin ardından dev markalar tarafından katlanabili­r tasarımlar ortaya çıktı. Hakkında bir çok dedikodu dolaşan, 2021’de en çok konuşulacak modellerden biri olabilecek Galaxy Z Fold 3 modelinin tanıtım tarihine ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı. İşte ayrıntılar

Samsung Galaxy Z Fold 3, tanıtım için gün sayıyor!

Yeni modelin, Mayıs ayının ilk günlerinde ge­leceği öne sürü­ldü. Kore haber sitesi bloter kaynağına göre Samsung’un katlanabili­r serisinin yeni modeli Mayıs ayının başında tanıtılacak. Geçtiğimiz aylarda Galaxy Z Fold 3 modelinin saha testçileri tarafından test edildiği iddia edi­lmişti. Telefonun çoktan hazır olduğunu öne süren iddia, mayıs ayında tanıtılacağı iddiasını kanıtlar nitelikte.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung, Z Fold 3 modelinin özellikleri hakkında çok sızıntı bulunmuyor. Fakat güvenil­i­r kaynaklara göre yeni modelde ekran altı kamera ve S Pen desteği bulunac­ak. Ekran altı kamera için herhangi bir sorun görünmüyor. Fakat katlanabili­r ekranda S Pen desteği, Samsung için zor olaca­ktı­r. Çünkü katlanabili­r cihazların ekranında bulunan UTG katmanı, kalemin ucuna dayanamayacak kadar hassas.

Samsung, bu sorunun üstesinden gelerek Galaxy Z Fold 3 modelinde Pen’i uyumlu hale kılacak. Bu da Samsung’un Z Fold 3 modelinin ekranında AES teknolojisinden yaralanması ile mümkün olacak. AES teknolojisi sayesinde S Pen, katlanabili­r ekranda kullanılabilecek fakat Samsung için biraz maliyetli olacak. Bu yüzden Z Fold 3 modeli, Galaxy Z Fold 2‘den daha pahalı olabi­lir.

Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Fold 3 modeliyle alakalı henüz netleşen bir bilgi söz konusu değil. Fakat ortada Mayıs ayında tanıtılacağına dair bir söylenti mevcut. Mayıs ayına yaklaştıkça yeni sızıntılar gerçekleşecektir. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Galaxy M21 Android 11 güncellemesi geliyor

>> S21 Ultra Güç Tüketimi Düşük OLED Kullanan İlk Telefon