Black Shark 4 onaylandı: Oyun canavarı geliyor!

Black Shark 4

Xiaomi’nin alt markasının yeni modeli Black Shark 4 gümbür gümbür geliyor. Ultra hızlı şarj sunacak yeni model hakkında işte tüm detaylar.

Xiaomi’nin, oyun telefonları üreten alt firması Black Shark, ürettiği modeller ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. 6 ve 17 Mart 2020 tarihlerinde tanıtılan, akıllı telefon piyasasına bomba gibi giriş yapan, serinin son modelleri Blach Shark 3 ve Black Shark 3 Pro, son zamanlarda en çok tercih edilen oyun telefonları arasında yerini almayı başarmıştı. Her ne kadar oyun telefonu olarak karşımıza çıksa da, günlük kullanım performansı ile de kendisine hayran bıraktığını söyleyebiliriz. Sunduğu performansın yanında uygun fiyatı da üzerine eklenince, haliyle tüketicilerin en sevdiği model oldu. Şu an ise serinin bir sonraki modeli Black Shark 4 hakkında çarpıcı detaylar ortaya çıktı. İşte tüm ayrıntılar.

Black Shark 4 hakkında neler biliyoruz

Black Shark CEO’su tarafından Çin sosyal medya platformu Weibo’da paylaştığı bilgilere göre Blach Shark 4 modeli, 4.500 mAh bataryaya sahip olacak. Batarya kapasitesi her ne kadar az bulunsa da hızlı şarj konusunda sonuna kadar tatmin edici diyebiliriz. Açıklanan bilgilere göre yeni modelde 120W ultra hızlı şarj desteği bulunacak. Bu ultra hızlı şarj desteği sayesinde 15 dakikada tamamen şarj etmek mümkün olacak.

Black Shark 4

Teknik detaylarına baktığımızda ise, Black Sh­ark 4 modeli, Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacak. Bir Weibo yazarına göre ise ”Emperor” kod adına sahip olan model, 144 Hz tazeleme oranına sahip bir ekrana sahip olacak ve bu ekran 1080p çözünürlüğünde olacak.

Black Shark 4

Piyasayadaki 120W hızlı şarj desteğine sahip bir diğer cihaz olan Xiaomi 10 Supreme Commemorative Edition modelinin şarj süresi hesaplandığında ise, 23 dakikada 0’dan %100’e ulaştığı görülüyor. Black Shark 4 modelinde vaat edilen 15 dakikanın, farklı bir teknoloji kullanılarak sağlanacağı düşünülüyor.

Cihazın ülkemizde satılıp satılmayacağına dair henüz net bir birli yok. Fakat serinin bir önceki modeli olan Black Shark 3‘ün ithalatçı garantili olarak alışveriş sitelerinde 6400-6600 TL bandında satıldığını görüyoruz. Yeni model Türkiye’ye geldiği takdirde de benzer bir fiyata sahip olacaktır.

İlgili Haberler

>> Redmi 9T Giriş Seviyesinde Nasıl Bir Çözüm Sunuyor. İşte Bu Yeni Ürünün Detayları…

>> Xiaomi Mi 11 Pro benzersiz tasarımıyla ortaya çıktı