Motorola Edge S amiral gemisi tanıtım için gün sayıyor!

Motorola Edge S amiral gemisi tanıtım için gün sayıyor!

motorola edge s
Google News Abone Ol

Yakında tanıtılması beklenen Motorola Edge S amiral gemisi hakkında neredeyse tüm detaylar belli oldu. İşte özellikleri.

2 Aralık tarihinde, Qualcomm etkinliğinde Motorola amiral gemisi modellerinde Snapdragon işlemcileri geleceği doğrulanmıştı. Yakında tanıtılması gerek model hakkında neredeyse tüm ayrıntılar da belli oldu. Qualcomm’un Snapdragon 800 serisi bir yongasından güç alması beklenen Motorola Edge S, Snapdragon 865 veya Snapdragon 888 işlemcisini kullanabilir.

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da Chen Jin’in yaptığı habere göre Motorola Edge S modeline Snapdragon 8xx serisine ait bir işlemci sunulacak. Söz konusu işlemcinin hangisi olacağı kesin olacak bilinmese de Snapdragon 865 olacağına daha çok ihtimal veriliyor.

Ortaya çıkan habere göre söz konusu model, yakında tanıtılacak. Bu modelin ise yakın zamanda GeekBench’te ortaya çıkan Motorola’nın Nio kod adlı telefonu olduğu iddia ediliyor. Çünkü GeekBench’te ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde, Edge S modeli için sızdırılan haberler işe eşleştiğini görmekteyiz.

Motorola Edge S hakkında neler biliyoruz

İlk olarak GeekBench 5 puanı ortaya çıkan modelin, Android 11 ile kutudan çıkacağını görüyoruz. Bununla beraber 5G desteğine sahip olan cihaz, Snapdragon 865 yonga setinden gücünü alacak. 6 GB ve 8 GB RAM seçeneklerinin olacağı düşünülen modelin 128 GB depolama alanı olacak. 12 GB / 256 GB versiyonunun olacağı da düşünülüyor. GeekBench’te tek çekirdeklide 958, çok çekirdeklide ise 2.969 puan alan modelin, bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Cihazın ortaya çıkan görüntülerini incelediğimizde ön tarafında ince çerçevelere sahip 6,7 inç boyutunda, 1080 x 2520 çözünürlüğünde, 90 Hz tazeleme oranına sahip motorola edge sbir panel karşımıza çıkıyor. Delikli ekran tasarımı kullanılan cihazda iki adet ön kamera, ekranın sol üstüne konumlandırılmış. Bu kameraların 16 MP ve 8 MP değerlerinde olacağı düşünülüyor.

motorola edge s

Arka tarafında baktığımızda ise üçlü kamera kurulumu kullanılması bekleniyor. Bu kameraların; 64 MP değerinde ana kamera, 16 MP çözünürlüğünde geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik lensi olması bekleniyor.

Cihazın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Motorola’nın genellikle piyasaya göre uygun fiyatlı modeller piyasaya sürüdüğünü düşünürsek, Motorola Nio modelinin de rakiplerine göre daha uygun fiyat etiketine sahip olabileceğini söyleyebiliriz. Zaten Snapdragon 865 yongasından güç alacak olması, fiyatını da olumlu etkileyecektir. Fakat piyasadaki amiral gemilerine kıyasla nasıl performans gösterecek, merak konusu. Bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek modelin, tanıtım tarihi yaklaştıkça fiyat bilgisi de ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Yeni Motorola modeli, Capri kod adıyla FCC’de görüldü!

>> Moto G serisi Snapdragon 888 ile gelebilir


CEVAP VER