BTK Cep Telefonu Fatura Güncellemesi Büyük Tepki Topladı: Zamanında Ödeyemeyen Yandı

BTK cep telefonu fatura güncellemesi
Woman is using phone. Concept of young people are working with mobile devices, online shopping. Close up.

BTK cep telefonu fatura güncellemesi gündeme bomba gibi düştü. Yapılan düzenleme ile birlikte birçok kişinin cep telefonu hizmetleri kesilebilir. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Cep telefonları günümüzün en önemli cihazları içerisinde yer alıyor. Arama yapıp mesaj atarak kullandığımız akıllı telefonlar aynı şekilde onlarca GB internet harcadığımız cihazlara dönüştü. Facebook, WhatsApp, Twitter ve YouTube gibi platformlar ile kullanıcılar internetin tadını doya doya çıkarıyor. Ancak alınan yeni bir karar keyfinizi biraz kaçırabilir.

BTK tarafından yapılan uzun çalışmalar sonucunda yeni bir karar alındı. Mobil hatlar bundan sonra çok daha hızlı bir şekilde kısıtlanabilecek. Normal şartlarda faturanızı son ödeme tarihinden sonraya bırakırsanız kademe kademe kısıtlama geliyordu. Yani hiçbir şirket birkaç gün içerisinde kısıtlama yapmıyordu. Şimdi ise durum tam tersine döndü.

BTK cep telefonu fatura güncellemesi her şeyi durdurabilir

BTK tarafından alınan yeni bir karar ile birlikte kısıtlamalar çok daha hızlı bir şekilde yapılabilecek. Son ödeme tarihini geçiren kullanıcılar anında kısıtlama ile karşı karşıya kalacak. Yani hiçbir şirket bu konuda beklemeyecek. İlk olarak giden arama ve kısa mesajlara mobil hat kapatılacak.

BTK cep telefonu fatura güncellemesi

Kullanıcının ödemesini yapmaması durumunda kısıtlamalar hızlı bir şekilde devam edecek. Mobil internet ilk etapta kısıtlanıp daha sonradan tamamen durdurulacak. Böylece kullanıcılar internetsiz ve dakikasız kalacak. Alınan bu karar vatandaş tarafından tepkiyle karşılandı.

Açma ve kapama işlemi İlk seferde ücretsiz olacak

Son ödeme tarihi gelmeden önce başlayacak olan kısıtlamalar daha sonradan tamamen hizmetlerin durdurulması noktasına gelecek. Borcunu ödeyen aboneler jse en geç 24 saat içerisinde yeniden bu hizmetleri kullanabilecek. Ayrıca bir sene içerisinde sadece bir kere açma ve kapama işlemlerinden ücret alınmayacak.

Bu kararın vatandaş tarafından tepkiler karşılanması geri çekilmesine neden olabilir. Şimdilik böyle ani bir karar alan BTK, bekleme aşamasında. Peki siz alınan bu kararlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Yeni Video Özelliği İnternet Paketinizi Bitirmeyecek: Büyük Tasarruf Sağlayacak

>> iPhone Wi-Fi Hatası ile Bazı Ağ İsimleri Bağlantıyı Kesebiliyor