WhatsApp Yeni Video Özelliği İnternet Paketinizi Bitirmeyecek: Büyük Tasarruf Sağlayacak

Yeni WhatsApp mesaj özelliği

WhatsApp yeni video özelliği internet paketinizin çok daha yavaş bitmesini sağlayacak. Herkes bu özelliğin ne zaman geleceğini merak ediyordu. İşte konuyla alakalı tüm detaylar.

WhatsApp kullanıcıları internet paketleri konusunda sorun yaşayabiliyor. Karşı taraf yüksek boyutlu video gönderince internet paketinizin kısa bir süre içerisinde bittiğini görebilirsiniz. Anlık mesajlaşma uygulaması bu konuda önemli bir adım attı. Böylece kullanıcıların internet konusunda sorun yaşamamaları amaçlanıyor.

YouTube platformuna girdiğinizde videoların farklı kalitelerde olduğunu görebilirsiniz. WhatsApp işte tam da böyle bir özellik kazanmayı düşünüyor. Yeni WhatsApp sürümü ile birlikte video kalitesini ayarlamak mümkün olacak. Böylece kullanıcılar internet paketleri hızlıca bitmeden videoları açabilecek.

WhatsApp yeni video özelliği internet dostu olacak

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması tarafından getirilen bu yeni özellik 3 farklı seçenek sunacak. Bunlardan ilki “otomatik mod” seçeneği. Bu seçenek internet gücünüze göre kaliteyi ayarlayacak. “En iyi kalite” bölümü ise videonun en yüksek kalite ile sizlere gösterilmesini sağlayacak. İnternet paketinin hızlıca bitmesini istemeyenler için başka bir seçenek daha getirildi.

WhatsApp yeni video özelliği

Veri tasarrufu olarak bilinen bu özellik sayesinde kullanıcılar çok az internet kullanarak videoları izleyebilecek. WhatsApp’ın 2.21.14.6 kodlu Android beta sürümü ile birlikte bu özellik kullanıcılara sunulacak. Veri tasarrufu için video sıkıştırılarak boyut küçültülecek. Böylece kullanıcılar internetleri bitmeden istedikleri kadar video açabilecek.

WhatsApp güncellemeyi resmi olarak açıklamadı

Tersine mühendislik çalışmaları ile birlikte ortaya çıkarılan bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar rahat bir nefes alacak. Bu özelliğin hem Android hemde iOS platformları için kullanılır hale gelmesi bekleniyor. Fakat zaman konusunda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak uzun bir süre bekletme niyetleri olmadığı düşünülüyor.

Son olarak otomatik mod seçeneğinin de internet konusunda düşük harcama özelliği sunduğunu söyleyelim. Fakat veri tasarrufu seçeneğini tercih ederseniz video oldukça küçük bir boyuta getirilerek gösterilecek. Peki siz WhatsApp tarafından getirilmesi planlanan bu yeni video özelliği ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Yeni Android özellikleri belli oldu: Bu özelliklere çok şaşıracaksınız

>> Mark Zuckerberg Hakkında Bilinmeyen Herşey: İşte Duyunca Şaşıracağınız Özellikleri