Jeff Bezos Uzaya Çıkanları Seyretmekle Yetindi: Rekabet Fena Kızışıyor

SpaceX, Tümü Sivillerden Oluşan Dünya'nın İlk Uzay Uçuşunu Başlattı

Dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Jeff Bezos uzaya çıkanları izleyerek yetinmek zorunda kaldı. Kendisi uzay teknolojileri konusunda son derece iddialıydı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

.

Blue Origin CEO’su Jeff Bezos uzay konusunda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Hatta kendisi SpaceX markasının en yakın rakibi olarak biliniyor. Amazon şirketinden kazandıkları ile uzay teknolojilerine yatırım yapan Jeff Bezos, bu defa geri planda kaldı. Virgin Galactic isimli şirket tarihte bir ilki gerçekleştirdi.

Virgin Galactic şirketinin CEO’su olan Richard Branson, uzaya çıkan ilk milyarder olarak tarihteki yerini aldı. Bu uzay macerası elbette kısa bir süre içerisinde planlanmadı. Ortaya çıkan son detaylara göre 2004 yılından beri bu uzay yolculuğu tasarlanıyor. İnsanların en ufak bir zarar bile görmeden dünyaya dönebilmesi için bu tür çalışmalara yoğunluk veriliyor.

Jeff Bezos uzaya çıkanları sadece izledi

Uzay yarışı iyice sertleşmeye başladı. SpaceX şirketinin Mars yolculuğu için çalışmalarını devam ettirmesi ile birlikte uzay turizmi gelişiyor. Büyük şirketlerin ve milyarderlerin gözünü çevirdiği uzay, en büyük hayaller içerisinde yer alıyor. Virgin Galactic’in uzay uçağı Unity, yerden yaklaşık olarak 100 kilometre kadar yükseğe çıkmayı başarıyor.

Jeff Bezos uzaya çıkanları izleyerek

Uzun bir süredir devam eden proje sayesinde uzaya çıkan ilk milyarder Richard Branson oldu. Aslına bakacak olursak herkes Jeff Bezos’un ilk olarak böyle bir ünvan alacağını düşünüyordu. Fakat onun uçuşu biraz daha ileri tarihte. Blue Origin’in 6 kişilik New Shepard aracı Jeff Bezos’u 20 Temmuz 2021 tarihinde uzaya taşıyacak.

Virgin Galactic bu alanda tekel haline gelebilir

Uzay sektörü her ne kadar yeni gibi görünse bile çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Bugünlerin uzay şirketleri gelecekte muhtemelen tekel haline bürünecek. Mesela uzay turizmi alanında Virgin Galactic lider olacak gibi görünüyor. Mars yolculuklarında ise SpaceX ön planda olabilir.

Richard Branson ve ekibi Dünya’ya dönüş yaparak büyük bir ilki başardı. Peki siz uzay turizmi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Mars’ta Çekilen Yeni Video ve Fotoğraflar Büyük Korku Yarattı: Böylesi İlk Defa Görülüyor

>> Mars Kuzey Işıkları Eşsiz Bir Görüntü Sundu: Böylesi İlk Defa Yaşanıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here