Bu Haftanın En İyi Akıllı Telefonu: Sony Xperia 1 II ( 30 Nisan – 5 Mayıs)

Sony Xperia 1 II

Sizler için düzenli olarak bu haftanın en iyi akıllı telefonu serisini başlatıyoruz. Bundan sonra düzenli olarak en favori cep telefonunu özellikleri ve fiyatı ile birlikte burada paylaşacağız. Hadi gelin lafı daha fazla uzatmadan detaylara birlikte bakalım.

Haftanın en iyi akıllı telefonu Sony Xperia 1 II modeli oldu. İşin aslına bakacak olursak öncelikle ismi ile başlamak gerekiyor. Ne yazık ki Sony bulabileceği en kötü isimlerden bir tanesini bu cihazı için seçti. Özelliklerine başlayacak olursak öncelikle 5G altyapısına sahip olmasının önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Genel olarak değerlendirildiğinde Android 10 işletim sistemine sahip oldukça şık bir Sony akıllı telefon olduğunu söylemek mümkün. Tasarımda bakıldığında ise standart bir Sony cihazı ile benzer. Ancak bu defa hafif bir kavisli yapı kullanılmak istendiği görülüyor.

Bu haftanın en iyi akıllı telefonu Sony Xperia 1 II özellikleri

Bu cihazın genel özelliklerini sizler için sıraladık.

  • Genel Boyutları: 165.1 x 71.1 x 7.6 mm (6.5 x 2.80 x 0.30)
  • Görüntü: OLED, 1B colors, HDR BT.2020
  • Ekran: 6.5 inches, 1644 x 3840 pixels
  • İşletim Sistemi: Android 10 (Android 11’e yükseltilebilir)

Sony Xperia 1 II

Sony Xperia 1 II kamera özellikleri

Cihazdaki kamera özellikleri gerçekten de takdir edilecek türden. Sony kameralarında çekimlerin Pixel açısından ne kadar detaylı ve net olduğu herkes tarafından biliniyor.

  • Ana Kamera: 12 MP, f/1.7, 24mm
  • Ana Kamera: 12 MP, f/2.4 70mm (telefoto)
  • Ana Kamera: 12 MP, f/2.2, 124 ve 0.3 MP, TOF 3D
  • Ön Kamera: 8 MP, f/2.0
  • Video: 1080p@30fps

Sony Xperia 1 II donanım özellikleri

Bu cihazda batarya performansı ön plana çıkıyor. 4000 mAh gücünde bir bataryası bulunuyor. Ayrıca 21W hızlı şarj olduğunu söyleyebiliriz. Siyah, mor ve göl yeşili gibi bazı renklere sahip. Ayrıca ses açısından dinamik titreşim sistemi bulunuyor. Ayrıca çift bantlı wi-fi kullanıyor. Döviz kuru TL’ye çevrildiğinde Türkiye’ye vergisiz gelişi 9.960 TL olacak. Ancak vergilerle bu çok daha fazla yükselecektir.

Ürünün genel özelliklerinin bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Peki siz bu haftanın akıllı telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Sony Discord Uygulamasına Microsoft Söylentileri Üzerine Yatırım Yaptı

>> Sony, PlayStation 3 ve Vita Online Mağazalarını Kapatmaktan Vazgeçti