En İyi Akıllı Telefon Markası Kim Oldu? İşte Cevabı

En değerli markalar

Herkesin büyük bir merakla cevabını beklediği en iyi akıllı telefon markası sonunda ortaya çıktı. Apple iPhone 12 modelinin çıkışı için hazırlanan şu son günlerde, Huawei öyle bir atak yaptı ki gerçekten de hayret etmemek elde değil. Akıllı telefon üretimi ile ilgili kıyasıya bir rekabetin olduğu günümüz dünyasında, şirket öne çıkmayı başardı.

Dilerseniz Huawei firmasının nasıl kendisini bu kadar ön plana çıkardığına bir göz atalım. Öncelikle akıllı telefon piyasasının çok fazla hareketli ve rekabetçi olduğunu söylemek gerekiyor. Örneğin daha önceden sadece iyi bir kameraya sahip olmak yeterliyken, bu durum değişti ve yetersiz hale gelmeye başladı. Bunun yanında işlemci gücü ve ekran şifreleme yöntemi gibi çeşitli detaylar da önem kazandı. Huawei tüm bu detaylara uyarak yeniden liderliği eline aldı.

En iyi akıllı telefon markası herkesi şaşırttı

Apple ve Samsung gibi şirketler dururken Huawei gibi bir markanın böyle bir ünvan alması gerçekten de şaşırtıcı. En büyük akıllı telefon şirketi olarak seçilen Huawei, dünya devlerini geride bırakmayı başardı. Firmanın bu kadar başarılı olmasının ardındaki en önemli iki etken bulunuyor.

en iyi akıllı telefon markası

Bunlardan birincisi Çin vatandaşlarının ABD ambargolarına karşı olduklarını göstermek için Huawei akıllı telefonlarını satın alması. ABD ambargo uyguladığı günden beri Çinli kullanıcılar, çok daha fazla Huawei akıllı telefon satın almaya başladı. Böylece en iyi akıllı telefon markası Huawei oldu. Firmanın bu kadar üst düzey seviyeye ulaşmasının bir diğer önemli nedeni ise Google ambargosunun aslında pek bir şey değiştirmemesi. Çoğunuzun bildiği üzere içinde Google uygulamaları zaten Çin’de kullanılmıyor.

Tüm bu etkenler akıllı telefon sektöründe şirketin baş döndürücü seviyede yükselmesini sağladı. Büyük şirketlerin araştırmasını yapan Counterpoint Research, Huawei’nin nisan ayında pazar payını %19 yükselttiğini ortaya çıkardı. Sizce Huawei liderliği haketti mi? Düşüncelerimizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

>> iOS 14 özellikleri nasıl olacak? İşte tüm bilinenler!

>> Redmi Note 9 Türkiye’de satışa sunuldu!

>> Xiaomi Mi Notebook Pro 15 tanıtıldı! İşte özellikleri!

>> Xiaomi Mi Band 5 Bomba Gibi Geldi! Fiyatı Çok Ucuz