Otomotiv Dünyasında Haftanın Öne Çıkanları (1 – 8 Şubat)

Otomotiv dünyasında haftanın

Otomotiv dünyasında haftanın öne çıkanları yine oldukça ilginç gelişmelerden oluşuyor. Sürekli olarak yeni yaşanan gelişmeler otomotiv tutkunlarını heyecanlandırmaya yetiyor.

Bu hafta yaşananlar yine birbirinden ilginç gelişmelerden oluşuyor. Elbette Tesla bu haftaya da damgasını vurmayı başardı. Ayrıca Türkiye’de en çok satan otomobil modellerinden bir tanesi ile ilgili olumsuz bir haberimiz var. Hadi gelin konu ile ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Otomotiv dünyasında haftanın öne çıkanları: Fiat Egea zammı ve Tesla

Bu haftanın en önemli haberlerinden birisi ne yazık ki zam ile ilgili. Türkiye’de en çok satılan otomobil modelleri içerisinde yer alan Fiat Egea ne yazık ki zam yedi. Yapılan güncelleme ile birlikte Egea modelinin Sedan, Cross ve Hatchback modellerinde fiyat artışı görüldü. Bildiğiniz üzere otomotiv devleri arasında yer alan Fiat genellikle düşük fiyat politikası izliyordu.

Otomotiv dünyasında haftanın

Haftanın en çok dikkat çeken gelişmelerinden bir diğeri ise Tesla ile ilgili. Elektrikli otomobil satışları incelendiğinde zirve markanın Tesla olduğu görülür. En popüler ve en ucuz model birçok kişinin beklediği üzere Model 3 oldu. 2021 yılı ile ilgili yapılan dünyanın en çok satan elektrikli otomobilleri listesinde Tesla mutlaka ilk üçte bir model bırakıyor.

Hyundai sürprizi ve yeni otomobil uygulaması

Ocak 2022 için yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de en çok satan modeller ortaya çıktı. Bu modellere baktığımızda en fazla tercih edilen otomobilin Egea olduğunu görüyoruz. Fakat bu listede bir markanın aracı büyük şaşkınlık yarattı. Hyundai kompakt SUV modeli olan Bayon sıralamada çok hızlı bir şekilde yükselmeyi başardı. Açıkçası kimse ondan böyle bir yükseliş beklemiyordu.

Bu haftanın son ilginç haberi ise ikinci el araç uygulaması ile ilgili. Türkiye’de yakın bir gelecekte ne yazık ki otomobil fiyatlarında düşüş görülmüyor. Hem dövizin hızlı bir şekilde yükselmesi hem de çip krizi bunu büyük oranda tetiklemişti. Renault bunun üzerine fabrikalarda yenilenen araçların ikinci el olarak satılmasına yönelik bir proje başlattı.

İlgili Haberler:

>> Apple Elektrikli Otomobil Bakın Hangi Özelliğe Sahip Olacak

>> Türkiye’de Otomobil Almak İyice Zorlaştı: Bakın Araştırmalar Neyi Gösteriyor