Bu işlemci AnTuTu rekoru kırdı: Telefonlar alev alacak!

AnTuTu Mart

Yeni MediaTek işlemcisi AnTuTu rekoru kırdı. İşte AnTuTu’da en yüksek puan alan işlemciye sahip telefon olarak karşımıza çıkan o model.

AnTuTu platformunda akıllı telefonların genellikle işlemci ve RAM bazında test edildiğini biliyoruz. Bununla beraber şirket tarafından güncel liste her ay açıklanıyor. Kimi zaman yeni çıkan bir telefon liderliği ele alırken, kimi zaman listenin altıncı yedinci sıralarında yer alan bir model aniden birinci olup, birinciliğini uzun süre koruyabiliyor. Bunun gibi durumlar, genellikle söz konusu akıllı telefonların arayüzlerinin optimize olup olmamasından kaynaklanıyor. Çünkü sorunlarla karşılaşılan modeller, AnTuTu testlerinde arka sıralara doğru geriliyor. Fakat Vivo’nun yakında piyasaya sürüleceği tahmin edilen bir modelinin AnTuTu test görüntüleri ortaya çıktı. Ve şuana kadar AnTuTu rekoru kırıp 1.000.000 puanı aşan ilk telefon olarak tarihe geçti. İşte detaylar.

Bu işlemci AnTuTu rekoru kırdı: Telefonlar alev alacak!

Çin sosyal medya platformu Weibo’da ortaya çıkarılan AnTuTu Benchmark testinde puan rekoru kıran Vivo modeli, kullanıcıları heyecanlandırdı. Sızıntıyı yapan kaynağın paylaştığı görseli incelediğimizde, Vivo modelinin 1.002.200 puan aldığı görülüyor. Listede en yakın rakibi olarak görülen, Snapdragon 888 Plus işlemcisine sahip en güçlü modelin aldığı puan ise 900.000 civarında. Hal böyle olunca, MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 2000 işlemcisinin bu kadar güçlü olması kullanıcıları tarafından olumlu dönütler ile karşılandı.

AnTuTu rekoru

Fakat söz konusu ekran görüntüsünün resmî olmadığını belirtelim. AnTuTu tarafından da yapılan herhangi bir açıklama bulunmuyor. Bunun yanı sıra söz konusu işlemciye rakip olarak iki farklı yonga setinin tanıtılması bekleniyor. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 898 ve Samsung tarafından geliştirilen Exynos 2200. Eğer bu iki işlemci de piyasaya sürüldüğünde, AnTuTu listelerinde zirveyi oynayan model yine MediaTek Dimensity 2000 işlemcisi olur ise, artık Dimensity işlemcileri, amiral gemisi akıllı telefonlarda daha çok tercih edilen işlemciler arasında yerini alacaktır.

Dimensity 2000 işlemcisi ile AnTuTu rekoru kıran Vivo modeli hakkında henüz ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni Vivo modeli ile alakalı daha fazla sızıntı gerçekleşecektir. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung tanıtmamakta ısrarlı: İşte sabırsızlıkla beklenen Galaxy S21 FE

>> Türkiye ihtimalli Redmi Note 11T 5G, tanıtım tarihi sızdırıldı