Samsung Galaxy S22+ yepyeni işlemcisi ile ortaya çıktı: Yeni katil yolda!

Galaxy S22 Kutu İçeriği

Samsung Galaxy S22+ modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte Qualcomm yapımı işlemciye sahip olan model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung’un amiral gemisi S serisinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle en son piyasaya sürülen amiral gemisi S21 serisinin Snapdragon 888 işlemciye sahip olması, söz konusu modellerin tercih edilmesinde en büyük etken oldu. Çünkü halihazırda en güçlü Android işlemcisinin Snapdragon 888 ve 888 Plus yonga setleri olduğunu söyleyebiliriz. Yakında tanıtılacak olan Galaxy S22 serisi hakkında birçok bilgi bugüne kadar paylaşmıştık. Bugün serinin tanıtım tarihinin gecikebileceğine dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Sonunda söz konusu serinin seri üretime geçtiğine dair yeni ayrıntılar sızdırıldı. Bununla beraber yeni modellerin tasarım görselleri de gün yüzüne çıktı. Ayrıca Galaxy S22+ modeli GeekBench listelerinde de gözüktü. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni seri hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Samsung Galaxy S22+ yepyeni işlemcisi ile ortaya çıktı: Yeni katil yolda!

Galaxy S22+

Samsung’un Şubat ayında tanıtılması beklenen Galaxy S22 serisinin ses getireceği düşünülüyor. Ayrıca serinin Plus modeli hakkında da bazı sızıntılar gerçekleşti. GeekBench testlerinde karşımıza çıkan SM-S906U model numarasına sahip S22 Plus modelinin, tek çekirdeklide 1163, çok çekirdeklide ise 2728 puan aldığı görülüyor.

Galaxy S22+

Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 898 yonga setine sahip olacak modelin, Android’in en güçlü işlemcilerinden biri olması beklenen Snapdragon 898’in bazı temel özellikleri de GeekBench vasıtasıyla ortaya çıktı. 1.79GHz hızında çalışan dört CPU çekirdeği, 2.50GHz hızında çalışan üç CPU çekirdeği ve 3.00GHz hızında çalışan bir CPU çekirdeği ile donatılan Snapdragon 898, S22+ modelini zirveye taşıyacak gibi görünüyor.

Cihazın Türkiye’de satılacak olan versiyonunda ise Exynos 2200 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Fakat genellikle Amerika ve Avrupa’da farklı işlemcileri ile karşımıza çıkan Samsung modellerinin, Snadragon versiyonlarının daha güçlü olduğunu biliyoruz. Muhtemelen serinin Türkiye’de satılacak olan Exynos işlemcisine sahip versiyonu da, Snapdragon 898 kadar güçlü olamayacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla bilgi sızdırılacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung tanıtmamakta ısrarlı: İşte sabırsızlıkla beklenen Galaxy S21 FE

>> iPhone 13 Ekran Tamiri Kısıtlaması Kaldırılıyor: Apple Paragöz Olmadığını Göstermek İstiyor