Samsung tanıtmamakta ısrarlı: İşte sabırsızlıkla beklenen Galaxy S21 FE

Çip krizi nedeniyle sürekli tanıtımı ertelenen Galaxy S21 FE modeline ilişkin yeni sızıntılar gerçekleşti. Artık söz konusu modelin tanıtılacağı umuluyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un amiral gemisi serisi Galaxy S21 ailesi tanıtıldı. Bu seri ile tanıtılan, Gala­xy S21, Galaxy S21 Plus ve Gala­xy S21 Ultra modelleri bir hayli ilgi gördü diyebiliriz. Serinin fiyatlarına baktığımızda ise, serinin bir önceki ailesi olan Galaxy S20 ile aynı fiyat etiketine sahip oldular. Fakat ülkemizde, geçen seneden bu zamana kadar artan kur değerleri ve eklenen vergilerden dolayı geçen seneye göre çok daha pahalıya piyasaya sürüldüğünü söyleyebiliriz. Bu yüzden tüketiciler tarafından Galaxy S21 modellerini uygun fiyattan alma isteği oluştu. Samsung’da Gal­axy S21 ailesine ait uygun fiyat etiketine sahip bir modelin piyasaya sürüleceğinin müjdesini vermişti.

Genellikle amiral gemisi serisine ait bir model satın almak isteyenler, fakat daha uygun bir fiyattan bu isteğini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için tercih edilmesi beklenen Galaxy S21 FE modelinin yakında piyasaya sürüleceğine dair iddialar mevcuttu. Çip sıkıntısı nedeni ile sürekli piyasaya sürülme tarihi ertelenen model, bir kez daha ertelendi. Üretimi iptal edilen modelin yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceği düşünülüyordu. Sonunda yeni modelin tanıtım tarihine ilişkin sızıntılar gerçekleşti.

Samsung tanıtmamakta ısrarlı: İşte sabırsızlıkla beklenen Galaxy S21 FE

Galaxy S21 FE

Samsung’un S21 FE modeli hala beklenen modeller arasında yer alsa da, çoğu kullanıcı sürekli S21 FE modeli hakkında haberler görmekten sıkıldı. Çünkü bir hafta tanıtılmayacağı iddia edilen model, bir hafta sonra Samsung’un web sitesinde görülüyor. Bu yüzden tanıtılacağına dair umutlarımız yeşerdiği anda bir anda kötü haber ile karşılaşabiliyoruz. Fakat her ne kadar ortada çip sorunu olsa da S21 FE modelinin piyasaya sürüleceği kesinleşti diyebiliriz.

Galaxy S21 FE

Samsung’un Ocak ayında tanıtıcağı Gaaxy S21 FE modelinin görselleri sızdırıldı. Bununla beraber yeni modelin renk seçeneklerinin de görsellerde ortaya çıktığını görmekteyiz.

Galaxy S21 FE

S21 serisine benzer bir tasarım yapısına sahip olan modelin dikey konumlandırılmış bir kamera kurulumu ile bizleri karşıladığı görmekteyiz. bununla beraber ekran tarafında 6.4 inçlik AMOLED bir panele sahip olacak modelin 120 Hz tazeleme oranı ile kullanıcıları karşılaması bekleniyor. Bununla birlikte 25W hızlı şarj ile kullanıcıları karşılayacak.
GeekBench’de Snapdragon 888 işlemcisi ile günceme gelen Galaxy S21 FE modelinin Türkiye’de satılacak olan versiyonunda Exynos 2100 işlemcisi kullanılacak. İddialara göre söz konusu modelde Exynos 2100 işlemcisi bulunuyor. Söz konusu işlemcinin her ne kadar Samsung’un en iyi işlemcisi olduğu biliniyor olsa da, Snapdragon 888 kadar iyi olmadığı kesin.