Bu Telefon İle Şarjı Unutacaksınız: Nokia G21

Nokia G21 resmi olarak duyuruldu. Bu cihaz, size telefonu şarj etme işlemini bir süreliğine unutturabilir. Zira pil performansı tarafında oldukça iddialı.

HMD firması, Nokia G20’nin devam niteliğinde olan yeni modeli Nokia G21 ‘yi resmen tanıttı. 5050mAh pile sahip olan telefon için “Tek şarj ile 3 güne kadar rahatlıkla kullanım imkânı sunabilir” deniyor.

Bu pil, hızlı şarj özelliğine de sahip. Yetkililer, Nokia G21’in 18w değerde hızlı şarj adaptörüyle şarj olabileceğini belirtiyor. Üzücü olan is ürünün kutusundan 10w değerde adaptörün çıkacak olması. Yani 18w hızlı şarj için ayrıca adaptör satın almanız gerekiyor. Bir düşünün, ekonomik telefon almak istiyorsunuz, ama ayrıca masraf çıkıyor. Bu, haliyle memnun edici bir detay değil.

Nokia G21 ‘nin dikkat çekici bir diğer özelliği ise, 6.5 inç değerde LCD ekrana sahip olması

HD+ çözünürlük sunan bu ekran, tahmin edeceğiniz üzere gündelik kullanıma odaklı, yüksek beklentileri olmayan kullanıcıları hedefliyor. Sosyal medya gezintileri, e-kitap deneyimleri ve internetteki araştırmalar için ideal bir ekran olduğu, dokunuşlara hızlı cevaplar verebildiği belirtiliyor. 90Hz tazeleme değerinin de sunulduğunu belirtelim. Tabii tek şarj ile 3 günlük kullanım elde etmek istiyorsanız, bu modu kapatmalı ve 60Hz tazeleme değerini aktifleştirmelisiniz. Malum, ekran tazeleme değeri yükselince pil kullanımı da artacaktır.

Bu Telefon İle Şarjı Unutacaksınız: Nokia G21

Nokia G21, 12nm olarak üretilen Unisoc T606 çipsetine sahip. Bu, çoğu kullanıcı için tanıdık bir çipset değil aslında. Bünyesinde 6 tane Cortex-A55 çekirdeği ve 2 tane de Cortex-A75 çekirdeği olduğunu belirtelim.

Nokia G21, arka tarafta üçlü kamera sistemiyle donatılmış

Ürünün arka tarafında, yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemi var: 50+2+2MP.
50MP ana kameramız. 2MP derinlik sensörü sayesinde portre çekimler yapılabilecek ve 2MP makro lens sayesinde de yakın plan çekimler yapılabilecek.

Ön taraftaki kamera ise, 8MP değerde.

Parmak izi okuyucu sensör, sağ yan taraftaki tuşa yedirilmiş olarak geliyor

Üründe parmak izi okuyucu sensör de bulunuyor. 4GB RAM ve 64/128GB dahili depolama seçenekleri sunan Nokia G21, muhtemelen Android 12 işletim sistemiyle gelecek. Birden fazla renk seçeneği sunacak olan ve 5G bağlantı özelliği bulunmayan ürün, 193 dolar fiyat etiketiyle yakında satışa sunulacak.

İlgili Haberler

>> The Lord of the Rings: The Rings of Power Teaser Trailer (Video) Yayınlandı!