Bu Telefonun Şarjı Asla Bitmeyecek: İşte Yeni Nokia G21!

Nokia G21

HMD Global tarafından geliştirilen Nokia G21 modeli 3 gün bitmeyecek bir pile sahip olacak. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Zamanında efsaneleşen modelleri ile telefon sektöründe gönüllere taht kuran Nokia, yıllar önce HMD Global tarafından satın alınmıştı. Daha sonrasında ise farklı modellerini görmekteydik. Fakat ülkemizde resmi olarak satışa sunulan bir marka olmadığı için artık unutulduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar yurtdışında üretime devam etse de artık eskisi kadar rağbet görmeyen bir marka olarak karşımıza çıkıyor.

Yakın zamanda geliştirilen Nokia G21 modelinin, en çok ilgi çeken özelliği ise uzun süreli bir pil ömrü vaat etmesi. 3 güne kadar pil ömrü vadeden model, 720+ piksel ekran ile bizleri karşılıyor. Söz konusu model aynı zamanda 5500 mAh bir pile de sahip. Bu pili ise 18W’lık hızlı şarj teknolojisi ile destekliyor.

Bu Telefonun Şarjı Asla Bitmeyecek: İşte Yeni Nokia G21!

Yeni modelin ortaya çıkan diğer detaylarını incelediğimizde ise, ekran tarafında damla çentikli bir tasarım karşımıza çıkıyor. Bu ekranın 90 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu söylemiştik. Aynı zamanda daha uzun bir pil ömrü istiyorsanız, 60 Hz’e düşürülebilir bir ekran olduğunu da belirtelim.

Nokia G21

İşlemci tarafında Cortex-A75 çekirdeği ve altı Cortex-A55 çekirdeği içeren 12nm Unisoc T606 yonga setine sahip olduğunu belirtelim. Daha önce ismini duymadığınız bir yonga setine sahip olduğunu söyleyebilirsiniz. Zaten güç anlamında da ortalamanın altında bir performansa sahip bir işlemci olarak karşımıza çıkıyor. 5G desteği olmayan model 190 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Aynı zamanda söz konusu model 4 GB RAM ve 64 GB veya 128 GB dahili depolama seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Kamera tarafında ise üçlü kamera kurulumunun sunulduğunu görmekteyiz. 50 MP ana kameraya sahip olacak model iki adet 2 MP yardımcı sensör ile karşımıza çıkacak.

Nokia modelleri ülkemizde resmi olarak satışa sunulmadığı için yeni modelin Türkiye’ye gelmeyeceği kesin diyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonunuzu PC’niz İçin Kablosuz Webcam ‘e Dönüştürebilirsiniz! Nasıl Mı?

>> Bu Ülkedekiler Sosyal Medya Kullanmayı Bırakıyor! İşte Ülke ve Sebepler!