Chakra Mağazaları, ZyXEL’i Tercih Etti

ZyXEL, Kocaer Tekstil bünyesindeki Chakra markasının Türkiye’nin çeşitli illerindeki AVM’lerinde bulunan mağazaları için kablosuz network projesini hayata geçirdi. 

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde banyo tekstili konusunda faaliyet gösteren Kocaer Group bünyesindeki Kocaer Tekstil, kablosuz Network projesi için ZyXEL ile birlikte çalışmayı tercih etti. Proje, ZyXEL’in Premium Solution Partnerı olan Dosbil bilgisayar ile gerçekleştirildi. Kocaer Tekstil’e bağlı Chakra markasının, Türkiye’nin çeşitli illerindeki AVM’lerinde bulunan mağazaları için kablosuz network projesi ZyXEL desteğinde hayata geçirildi. Firmanın tüm mağazaların merkez lokasyona bağlantısı, ZyXEL P-661H-D1 modemler üzerinden IpSec Vpn ile yapıldı.

chakralogo

Tüm mağazalar artık kolayca merkezden yönetilebiliyor

Proje kapsamında ZyXEL NWA 3160-N profesyonel kablosuz ürünlerinin, merkezde bulunan ZyXEL NXC 5200 Akıllı WLAN kontrol cihazıyla tünel modu özelliği sayesinde rahatça bağlantı kurması sağlandı. Kablosuz ağ kullanıcıları, internete merkez üzerinden, kablolu ağ kullanıcıları ise lokal hatlar üzerinden bağlanıyor. İşbirliği sayesinde kablosuz ağın merkez üzerinden yönetilebilmesi mümkün kılındı. Proje ile aynı zamanda kablosuz ağlar üzerinden kontrolsüz internet kullanımı engellendi. İşbirliği sonrası kablolu internet erişimi kullanılan tüm sistemlerde (kamera, POS vb.) lokal internet kullandığından verimlilik de sağlandı. Dosbil Bilgisayar’ın çözüm ortağı olduğu projede; Merkez lokasyonda yönetimi sağlayan ZyXEL NXC 5200ve mağazaların bulunduğu diğer bütün illerde NWA 3160-N Pro Access Point kullanıldı.

Sürecin tamamında profesyonel ekip desteği

ZyXEL’in çok başarılı bir proje gerçekleştirdiğini ifade eden ZyXEL NXC 5200, proje hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: “Çok deneyimli ve profesyonel bir kadro ile çalıştık. Teknolojik açıdan tüm beklentilerimizi karşılayabildikleri, sonuç odaklı, verimli ve donanımlı oldukları için ZyXEL ile çalışmayı tercih ettik. Projenin başından sonuna kadar yanımızda olan, süreci çok iyi yöneten ZyXEL ekibinin başarılı performansı sayesinde istediğimiz değişimleri kolayca yapabildik. Şu anda mevcut şubelerimizin tamamı, internet erişimini rahat bir şekilde merkez üzerinden yapabiliyor.”

ZyXEL

 

“Tünel modunun sağladığı avantajlar, tercihimizi etkiledi”

Projede kullanılan ürünlerdeki tünel modunun sağladığı avantaja ayrıca dikkat çeken Göksel Sunar, “ZyXEL ürünlerindeki tünel modu sayesinde mevcut ağ altyapımızı değiştirmeden kablosuz ağımızı genişletebildik ve şubelerimiz ile merkez arasında entegrasyon gerçekleşti. Tünel modunda kablosuz güvenlik de rahat bir şekilde sağlanabildi. Bu projenin kazandırdığı verimliliği göz önüne aldığımızda, doğru bir tercih yapmış olduğumuzu daha iyi anlayabiliyoruz.” dedi.

Merkezi olarak yönetilebilir, yeni nesil teknoloji standartlarına uygun çözümler

Tüm projelerde geliştirilebilir, güvenilir, kolay kullanılabilir, ölçeklenebilir, merkezi olarak yönetilebilir ve yeni nesil teknoloji standartlarına uygun bir sistem kurma prensibiyle hareket ettiklerini söyleyen ZyXEL Kanal Proje Satış Müdürü Erdem Timur Koca, “Kocaer Tekstil için sunduğumuz üstün performanslı kablosuz network altyapısı, şube sayısının artma ihtimali göz önüne alınarak ölçeklenebilir bir yapıya uygun olarak düzenlendi. Chakra bünyesindeki tüm mağazalarındaki kablosuz internet erişimi, merkezden yönetilebilir hale getirildi. Ayrıca kablosuz bağlantı üzerinden kontrolsüz internet kullanımı da engellendi.” yorumunda bulundu.

SAP SuccessFactors İş Süreçlerini Bulut’a Taşıyor