Çiftçi Kulübü’ne Etkin Sosyal İş Modeli Ödülü

Türkiye’de çiftçilere odaklanan ilk sosyal iş modeli olarak Vodafone Türkiye’nin 2009 yılında hayata geçirdiği Vodafone Çiftçi Kulübü, İsviçre’de düzenlenen “Social & Business Co-Creation” yarışmasında Jüri Özel Ödülü’ne layık bulundu.

Türkiye’de dijital dönüşüme öncülük etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, çifte sorumluluk anlayışıyla hayata geçirdiği projeleriyle övgü toplamaya devam ediyor. Türk tarımında etkinlik ve verimlilik artışı yaratmaya odaklanan bir sosyal iş modeli olarak öne çıkan Vodafone Çiftçi Kulübü, İsviçre’de düzenlenen “Social & Business Co-Creation: Collaboration for Impact” yarışmasında Jüri Ödülü’ne layık bulundu.

vodafone

Ashoka Changemakers, Zermatt Zirvesi Derneği, Fondation Guilé, DPD ve Boehringer Ingelheim iş birliğiyle hayata geçirilen “Social & Business Co-Creation” yarışması, Avrupa çapında inovatif iş birliği projelerini ödüllendirmeye odaklanıyor. Avrupa kültüründe değişim yaratan ve sosyal hedeflere yönelen projeler, kurumlar ve girişimler arasında yapılan değerlendirme sonucunda Vodafone Çiftçi Kulübü, övgüye değer bulundu. Bu yıl 34 Avrupa ülkesinden 338 projenin katıldığı “Social & Business Co-Creation: Collaboration for Impact” yarışmasında, işletmelerin sosyal sorumluluk projelerinde yarattığı fark değerlendirilerek, ortaya çıkan ekonomik ve sosyal değere odaklanıldı.

Türk tarımında etkinlik ve verimlilik artışı yaratmayı ve Türk tarımının dünyadaki sıralamasını değiştirmeyi bir sorumluluk olarak benimseyen Vodafone Türkiye’nin 2009 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Tarımsal Pazarlama iş birliğiyle hayata geçirdiği Vodafone Çiftçi Kulübü, beş yıldır Türk çiftçilerini mobil teknolojiler aracılığıyla bilinçlendirmeyi hedefliyor. Tarımın dijital dönüşümüne odaklanan Vodafone Çiftçi Kulübü, tarımsal ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunmayı amaçlarken, çiftçilerin sosyal ve ekonomik hayata eşit katılımına destek olmaya çalışıyor.

Türk Telekom’un Kredi Notu Yükseldi