Citroen Türkiye İçin Otomobil Üretecek: Önemli Açıklamalar Yapıldı

Citroen Türkiye için otomobil

Citroen Türkiye için otomobil üretmeye karar verdi. Haziran ayında ilk olarak Türkiye’de tanıtılacak olan bu araç dikkat çekecek gibi görünüyor.

Otomobil pazarı her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyümeyi başarıyor. Konuyla ilgili Fransız otomobil devi tarafından önemli açıklamalara yer verildi. Türkiye pazarına uygun bir model üzerinde çalıştıklarını söyleyen ünlü CEO heyecan yarattı. Ne yazık ki otomobil konusunda Türkiye pazarı yeteri kadar oturaklı değil.

Burada esas önemli olan sektörün Türkiye’de uzun yıllardır aktif olmasından ziyade stabilizasyonun sağlanması. Ne yazık ki hem döviz kurundaki hızlı değişimler hem de alınan yüksek oranlı vergiler otomotiv sektörünü olumsuz yönde etkiliyor. Citroen bu alanda Türkiye için bazı çalışmalara yer vermek istiyor. Türkiye pazarına uygun model üretileceği belirtildi.

Citroen Türkiye için planlar yapıyor

Dünyanın en güçlü otomotiv devleri içerisinde yer alan Citroen Türkiye’yi rekabetçi modeller için merkez olarak seçtiklerini belirtti. Böylece uygun fiyatlı otomobiller daha fazla satışa sunulacak. Türkiye’de elektrikli C4 satmaya başlayacaklarını söyleyen ünlü CEO, bu alanda ülkenin en büyük 5 pazardan bir tanesi olma ihtimaline dikkat çekti.

Citroen Türkiye için otomobil

Elektrikli pazar henüz küresel çapta yeteri kadar büyümedi. Türkiye’de ise elektrikli araç üretimi ne yazık ki istenilen seviyede değil. Fakat tüm bunlara rağmen Citroen aynı fikirde değil. Türkiye’nin en büyük 5 pazardan bir tanesi olmasını istiyor. Elektrikli otomobil alanında bunu başarmak açıkçası pek kolay olmayacak.

Küresel çapta elektrikli otomotiv üretimi artıyor

Küresel olarak bakıldığında elektrikli otomotiv üretiminin çok hızlı bir şekilde arttığını görüyoruz. Türkiye’de sanılandan çok daha hızlı bir şekilde elektrikli pazar ilerliyor. Citroen tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak bu pazarın gelişimi önümüzdeki yıllarda daha fazla hızlanacak.

Ucuz işgücü ve lojistik imkanı nedeniyle Türkiye bu konuda ilerleyebilir. Fakat bunun için kapsamlı projelerin geliştirilmesi şart. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Elektrikli Otomobil Bataryalarının Ömrü Bakın Ne Kadar? Tahmin Ettiğinizden Az

>> Honda Elektrikli Otomobil Devrimi Yapmak İstiyor: Rakamlar Belli Oldu