Epic Oyun Hilesi Karşısında Savaş Başlattı: Geliştiricilere Ücretsiz!

Sesli sohbet yanında oyun hilesi karşısında ücretsiz bir servis Epic tarafından duyuruldu

Epic çevrim içi servisler ücretsiz olarak oyun hilesi karşıtı araçlar ve sesli sohbet servisleri veriyor. Böylece oyun geliştiricileri ücret ödemeden Epic’in önemli araçlarına oyun içinde yer verme şansına kavuştu.

Epic Games ücretsiz sesli sohbet ve hile karşıtı servislerini tanıttı. Bunlar kısaca, oyun geliştiricilerine fazla mesai harcatmadan oyunlarını ileri taşıma şansı veriyor. Dev oyun firması bu araçları çevrim içi servisleri arasında geliştiricilere kullanma hakkı veriyor. Üstelik bu araçlar sadece kendi platformuna ya da Unreal oyun motoruna özel değil. Bu araçlar her oyun motorunda ve platformda kullanıma açık olacak. Windows, Mac, Linux, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, iOS ve Android için çıkan oyunlar bu servisleri içinde taşıma olanağına sahip.

Ortaya çıkan sesli sohbet servisi platformlar arasında da çalışıyor. Ayrıca bire bir ya da gruplar halindeki odaları da destekliyor. Bu servisi kullanırsanız konuşmalar Epic sunucuları üzerinden oyuncular arasında yolculuk edecek. Üstelik servis değişken kalite ve durumlara uygun özellikler ihtiva ediyor. Epic yaptığı açıklamada servisin halihazırda Fortnite içinde çalıştığını söyledi. Böylece servis milyonlarca oyuncuyu destekleme yeteneğini birçok farklı özellikle birlikte kanıtlamış oldu.

Sesli sohbet yanında oyun hilesi karşısında ücretsiz bir servis Epic tarafından duyuruldu

Geliştiricilere oldukça cazip geleceğini düşündüğümüz sesli sohbet servisi Epic’ten gelen tek haber değil. Bununla birlikte, Epic Çevrim İçi Hizmetler hile karşıtı bir servisi de ücretsiz veriyor.  Easy Anti-Cheat (Kolay Hile Önleme) ismi verilen bu servis, çevrim içi oyunların en büyük sorunu olan hilecilere karşı önlemleri taşıyor. Servis daha önce de üçüncü parti geliştiriciler için açık durumdaydı. Lakin kullanım için lisans gerekiyordu. Şimdi ise Epic verdiği servisler içinde bunu da geliştiricilere ücretsiz sağlayacak. Firmanın iddiası hile önleme yazılımının gün geçtikçe sayısı artan çapraz platform oyunları için önem taşıdığı şeklinde. Böylece birden fazla platformda oyuncuları buluşturmayı amaçlayan bir geliştirici ücretsiz ve büyük bir firmanın desteklediği bu servisi tercih etmeyi mantıklı bir karar görecektir.

Bu hile önleme yazılımı da bazen masum oyunculara çatma ihtimaline sahip. Bu yüzden hilecileri yakalamakta ideal bir çözüm değil. Lakin bu ücretsiz araç, çok daha teferruatlı ve lisanslama gerektiren yazılımlarına benzer başarı gösteriyor. Üstelik ekstra ve ücretsiz bir araca kim hayır diyebilir ki?

Diğer haberler:

>> Rust DLSS Desteği Almaya Hazırlanıyor: Nvidia RTX Kartı Olanlar Dikkat!

>> Epic Games Yeni Ücretsiz Oyunlar Bakın Hangileri Oldu (Video)