Cyberpunk 2077 Güvenlik Açığı Büyük Tehlike Yaratıyor: Şirket Açıklama Yaptı!

Cyberpunk 2077 güvenlik açığı
Google News Abone Ol

Cyberpunk 2077 güvenlik açığı son günlerin en büyük tartışma konularından bir tanesi oldu. İşte bu son derece tehlikeli durumun detayları.

CD PROJEKT RED tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, kötü niyetli bazı kişiler oyunda güvenlik açığı buldu. Bu güvenlik açığına gelmeden önce oyun konusunda ciddi sorunların yaşandığını söyleyebiliriz. Mesela stabilizasyon, oyuncuları adeta çileden çıkartabiliyor. Hatta oyunun başlangıç ve bitiş kısımlarında kimi donma sorunları görülebiliyor.

Oyunda yeni güncellemeler ile birlikte ilgi canlı tutulmaya çalışılıyor. Fakat işin açıkçası bu pek kolay olmayacak gibi görünüyor. Mesela bugünlerde oyundaki hava durumu değişikliği ile ilgili bir güncelleme getirilmişti. Böylece kullanıcıların oyun hakkında kötü düşünmesi engellenmek istendi. Fakat şu anda çok daha büyük bir problem var.

Cyberpunk 2077 güvenlik açığı uzaktan kod çalıştırabiliyor

Her geçen gün başka bir açığı ortaya çıkan bu oyunda, şimdi de güvenlik açığı sorun oluyor. Oyun şirketi tarafından yapılan resmi açıklamada, “PC’de Cyberpunk 2077 modlarını / özel kayıtlarını kullanmak istiyorsanız dikkatli olun. Harici DLL dosyalarında PC’lerde kod çalıştırmak için kullanılabilecek bir güvenlik açığı hakkında bilgilendirildik. Sorun EN KISA SÜREDE çözülecek. Şimdilik lütfen bilinmeyen kaynaklardan gelen dosyaları kullanmaktan kaçının.” ifadelerine yer verildi.

Cyberpunk 2077 güvenlik açığı

Ortaya konulan detaylara göre bilgisayar korsanları uzaktan kod çalıştırarak cihazınızı ele geçirebilir. Böyle bir durumda size ait tüm veriler hackerların eline geçecektir. Bu tür bilgiler çok hassas olabiliyor. Mesela Cyberpunk 2077 güvenlik açığı nedeniyle banka hesap bilgilerinizi bilgisayar korsanlarına kaptırmak sizi çok zor durumda bakacaktır.

Cyberpunk 2077 geliştiricileri güvenlik açığını kapatmak istiyor

Oyunu geliştiren mühendisler, bu açığı hızlı bir şekilde kapatmak istediklerini ifade etti. Aksi halde bu güvenlik açığı yüzünden çok fazla kişinin canı yanabilir. Hiçbir oyun şirketi kendi güvenlik açığı yüzünden böyle bir şeyin meydana gelmesini istemez.

Bu oyun yaklaşık olarak 8 yıldır geliştiriliyor. Bu sürenin pek yeterli olmadığı ortada. Fakat şirket salgın nedeniyle kendileri için bir fırsat doğduğunu da düşündü. “Cyberpunk 2077 güvenlik açığı” ise pek hesaba katılmadı. Peki siz bu güvenlik açığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Konami Oyun Bölümünü Kapatmayacağını Açıkladı

>> Epic Games Store 749 Milyon Ücretsiz Oyun Dağıttı


CEVAP VER