Konami Oyun Bölümünü Kapatmayacağını Açıkladı

“Konami oyun bölümünü kapatacak mı?” sorusu yanıt buldu

Konami çıkan iddiaların aksine oyun bölümünü kapatmayacağını açıkladı. Daha önce üretim bölümlerini kapatan firmanın geleceği hakkında çok sayıda söylenti çıkmıştı.

Oyun dünyasının önemli markalarından Konami hakkında üretim departmanlarının kapanması gelişmesi ışığında birçok söylenti çıkmıştı. Bu belirsizlik sonucu, firma duruma bir açıklık getirdi ve oyun bölümünün çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Konu hakkında, firma sözcüsü oyunların daha etkin geliştirilmesi adına denetleme bölümlerinden vazgeçildiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, Konami devam etmeyecek bölümler ve şirketin sürecek faaliyetleri hakkındaki kafa karışıklığına da açıklık getirdi. “Kapatılan bölümler, oyunları geliştiren üretim bölümlerini denetliyordu.” ifadeleri yer aldı.

Sonuç olarak, firma denetim işlemlerini süreçten çıkarmış oldu. Bu hamleden beklenen, firmanın oyun geliştirme sürecinin daha verimli çalışması. Sonuç olarak, üretim departmanları artık doğrudan yönetime rapor verecek. Bu gelişme, geliştirme sürecinin market değişimlerine doğrudan tepki verebilmesini sağlayacak.

“Konami oyun bölümünü kapatacak mı?” sorusu yanıt buldu

Başlangıçta, Konami üç üretim bölümünün feshedildiği bir yeniden yapılanma duyurusu yaptı. Ancak, kamuoyundan ve medyadan yükselen spekülasyonlar sonrası firma bu duruma açıklık getirecek bir açıklama yaptı.

İlk olarak, bu durum yatırımcılara yapılan bir organizasyon değişikliği açıklamasıyla bu gelişme ortaya çıktı. Konami Digital Entertainment internet sitesinde durum daha net biçimde açıklandı. Açıklamada, 3 farklı üretim bölünün “hızlı değişen pazar hareketlerine” hızlı yanıt vermek için rapor verdiği birimlerin kapandığı bilgileri var. Bazıları bu bilginin, oyun üretiminin yapılanma döneminde tamamen durduğu anlamına geldiğini anlamına geldiğini yorumladı. Son olarak, “kapatmadık” ifadesi net bir şekilde açıklamada yer aldıysa da bu derin değişikliğin sistemi sil baştan değiştireceği anlaşılıyor.

Sonuçta, Konami bunun üzerine bir başka yorumda daha bulunmadı. Habere konu olan açıklama, oyun geliştirme bölümünün artık doğrudan merkez yönetimine bağlandığını anlamamızı sağlıyor. Başka bir yorum bu yapılanmanın aslında o departmanın çalışanları diğer departmanlara dağıtılarak aslında denetimin diğer bölümlerle arasındaki filtrenin ortadan kalkmasını sağlayacağı şeklinde.

Geçmişe baktığımızda, Konami oyun piyasasında çok daha büyük bir yer kaplayan bir firmaydı. Geçtiğimiz yıllarda firma gittikçe daha az oyun yayınlar hale geldi. Firmanın şuan için PES’in 2022 versiyonu ve bir tane de western konulu proje üzerinde çalıştığını biliyoruz.

Diğer haberler

>> Valve Kişilik Değiştirme Teknolojisini Hayal Ediyor

>> Tony Hawk Remastered Yapımcısı Blizzard’a Destek Verecek