Cyberpunk 2077 PS Store’a geri dönüyor: PS4 sahipleri mutlu

Cyberpunk 2077 PS Store

Tanıtıldıktan haftalar sonra PS4 desteğini kesen Cyberpunk 2077, PS Store’a geri döndü. İşte son zamanların revaçta olan oyununun yeni fiyatı.

Uzun yıllar merakla beklenen CD Projekt Red oyunu Cyberpunk 2077’nin çıkışı çok sancılı olmuştu. Konsollarda büyük felakete dönüşen çıkış buna nazaran PC tarafında daha az soruna sebep oldu. Sonuçta oyunun notları konsollarda PC tarafına göre çok daha düşük geldi. Aynı oyun olmasına rağmen yaşanan büyük problemler buna sebep oldu. Bunlar yetmezmiş gibi sorunlar çok sayıda oyuncunun konsol platformlarından iade talep etmesine sebep oldu. Bunun üzerine Sony, oyunu mağazasından çıkardı ve bunun üstüne iadeleri gerçekleştirdi.

CD Projekt Red için büyük itibar kaybına sebep olan oyuna firmadan birçok düzeltme geldi. Gelen yamalar oyunu ciddi anlamda toparladı. Son olarak Nisan ayında firmanın CEO’su oyun hakkında konuştu. Adam Kiciński açıklamasında oyunu “gurur duyacakları” bir noktaya getirme sözü verdi. Lakin yine de Sony oyunu bir türlü PlayStation kullanıcılarına tekrar sunmadı. En nihayetinde artık Sony de oyunun tekrar satışa çıkmaya hazır olduğuna karar vermişti. Daha sonrasında ise, PS4 kullanıcıları, söz konusu oyunu, optimize bir şekilde oynayabileceklerinden emin değillerdi. Sonunda Cyberpunk 2077, PS Store’a geri döndü!

Cyberpunk 2077 PS Store’a geri dönüyor: PS4 sahipleri mutlu

Bildiğiniz üzere Cyberpunk 2077 oyununu, bir Sony konsolunda oynayabilmeniz için, PS 5’e ihtiyacınız var. En kötü ihtimalle PS 4 Pro modeli de söz konusu oyunun oynamanız için oldukça yeterli olacaktır. Fakat iş PS4’e geldiğinde, oyunun performansı, optimizasyonu konusunda bazı sorunlar oluşmakta.

 

Oyunu artık PS Store’dan satın alabilirsiniz. Fakat satın alma kısmına geldiğinizde, daha uygun bir fiyatın bizleri karşıladığını görmekteyiz. Öyle ki,  Cyberpunk 2077 oyununun 60 dolar fiyat etiketine piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Yaşanan bazı sorunlardan, optimizasyon problemlerinden dolayı, yeniden PS Store’a gelen oyun, 50 dolarlık bir ücretten alıcılarını bekleyecek. Umarız, yıllardır beklenen bu oyun, artık PS 4’te de rahatlıkla oynanabilir bir hale gelebilmiştir.

Diğer haberler:

>> Starfield Daha Sert Bir RPG: Açıklama Yapımcıdan Geldi

>> Xbox Mini Buzdolabı Tanıtıldı: Şakaydı Gerçek Oldu!