Rusya Kripto Para Madencilerini Ülkeye Çağırıyor: Dijital Varlıklar Yükselebilir

Türkiye'de bu kriptolara

Rusya kripto para madencilerini ülkesine davet ediyor. Konu ile ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bazı açıklamalarda bulundu. İşte tüm Bu açıklamalar ve merak edilen detaylar.

Kripto para dünyasında madenciler çok büyük bir öneme sahip. Özellikle Çin tarafından alınan yasaklama kararı ile birlikte madencilik büyük yara almıştı. Birçok Bitcoin madencisi başka ülkelere geçmek zorunda kaldı. ABD ve Kazakistan en fazla gidilen ülkeler oldu.

Rusya ise bugüne kadar kripto paralarla ilgili genelde negatif bir tutum sergiledi. Özellikle Rusya Merkez Bankası bu konuda son derece katı diyebiliriz. Hatta kripto paraların ülkeden tamamen yasaklanmasını bile istiyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise madencileri ülkeye çağırdı.

Rusya kripto para madencilerini davet etti

Konuyla ilgili açıklamalara yer veren Rusya devlet başkanı ülkesinin kripto para madencileri için adeta bir cennet olduğunu vurguladı. Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapmak isteyenler iki detaya büyük önem gösteriyor. Bunlardan ilki havanın soğuk olması. Kripto para madenciliği yapanlar soğuk havaya büyük önem gösteriyor.

Rusya kripto para madencilerini

Madencilik faaliyetleri nedeniyle çok ciddi bir ısı ortaya çıkıyor. Bu ısının emilmesi için soğuk hava şart. Bir diğer önemli detay ise enerji ile ilgili. Rusya enerji zengini ve aynı zamanda soğuk bir ülke. Bu iki faktör birleşince aslında Rusya’nın kripto para madencileri için son derece uygun bir ülke olduğu sonucu ortaya çıkıyor.

Kripto paralara olumlu yansıyabilir

Rusya’nın madencilik alanında fikir değiştirmesi kripto para dünyasına olumlu yansıyabilir. Bitcoin başta olmak üzere birçok dijital varlık bu haber sayesinde bir miktar yükseliş yakalayabilir. Fakat Rusya Merkez Bankası ile Maliye Bakanlığı bu konuda anlaşamıyor.

Özellikle son dönemlerde kripto para madencilik faaliyetlerinin fazlasıyla arttığı görülüyor. Kazakistan’da iç karışıklık çıkması ve ABD’ye geçişini zor olması madencileri Rusya gibi ülkelere yönlendirebilir. Böyle bir durumda Rusya kripto para merkezi olacaktır.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Düşüşlerinde Bu Yöntemlere Dikkat Edin: En Az Kayıp

>> Facebook Kripto Para Projesini Sonlandırdı: Çok Fazla Baskı Var