Metaverse Taciz Skandalları Bitmiyor: Üç Erkek Bir Kadını Taciz Etti

MATIC ekim yükselişi

Metaverse taciz skandalları büyük tartışmalara neden oluyor. Özellikle son dönemlerde bu tartışmaların daha fazla arttığını görüyoruz. İşte konu ile ilgili merak edilen bütün detaylar.

Metaverse ile ilgili yeni tartışmalar gündeme geliyor. Bu tartışmaların odağında ise taciz vakaları yer alıyor. Skandal haberlere bugün bir yenisi daha eklendi. Microsoft Windows ve Oculus Quest sistemleri için geliştirilen Horizon Worlds için beta testçisi olarak çalışan bir kadın tacize uğradı.

Gelen son detaylara göre Nina jane Patel isimli 43 yaşındaki İngiliz bir kadın hiç beklemediği bir olay ile karşılaştı. Kendisi normalde açık dünya deneyimi yaşamak için test ekibinde yer alıyordu. 3 erkek tarafından sözlü tacize uğrayan bu kadın böylece metaverse ile ilgili önemli bir tartışmanın yeniden alevlenmesine neden oldu.

Metaverse taciz skandalları artıyor

Ortaya çıkan son ayrıntılara göre bu kadın metaverse ile ilgilenen bir şirketin başkan yardımcısı olarak çalışıyor. Kendisinin görevi ise araştırmalar yapmak. Burada aslında onun görevinin araştırmadan ziyade test olduğunu söyleyebiliriz. Test sonuçlarını şirkete düzenli olarak araştırma raporu şeklinde sunuyor.

Metaverse taciz skandalları

Mağdur kadın yaptığı açıklamada metaverse platformuna girdiği andan itibaren burada yer alan 3 erkeğin kendisini taciz ettiğini söyledi. Hiç beklemediği bir anda 3 erkeğin tacizine uğrayan kadın ne yapacağını şaşırdı. Yine onun yaptığı açıklamalara göre bu üç erkek ona uygunsuz şekilde dokundu. Ayrıca cinsel içerikli laflar attı ve ekran görüntüsünü aldılar.

Meta sözcüsü açıklama yaptı

Yaşanan bu talihsiz olaylardan sonra meta sözcüsü açıklama yapmak zorunda kaldı. Aslına bakacak olursak bu tartışmalar çok uzun bir süreden beridir devam ediyor. Fakat meta sözcüsü artık dayanamadı ve konuştu.

Yaptığı açıklamalar son derece politik doğruculuk tarzındaydı. Herkesin pozitif deneyime sahip olmasını istediklerini ve bu nedenle yardım araçlarını kolayca bulabilmeleri için onlara destek olmayı amaçladıklarını belirtti. Yani burada asıl ifade etmek istediği herkesin güvende olduğuydu.

İlgili Haberler:

>> Metaverse Arsaları Sahibinden Uygulaması Üzerinden Satılıyor: İyice Çığrından Çıktı

>> Metaverse Evreninde Sanal Konserler Verilecek: Eğlence İşte Şimdi Başlıyor