Deutsche Bank, Bitcoin ‘i Sona Erdirecek Felaketi Duyurdu!

Madencilik Yapmadan Ücretsiz Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Deutsche Bank, Bitcoin ‘i Sona Erdirecek Felaketi Duyurdu. Solar Flare, Bitcoin’in sonunu getirebilir mi?

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin daha önce değerini yüzde 90’dan fazla kaybetmiş olsa da, ağ hiç durmadı ve Bitcoin’in blockchain teknolojisine güven her zaman devam etti. Madencilerin, kayıpları olsa bile ağı çalıştırmaya devam ettikleri görüldü. Buna rağmen, Deutsche Bank araştırmacıları bir felaketin Bitcoin’i sona erdirebileceğinden oldukça emin görünüyorlar.

Bitcoin Sona Erebilir mi?

Deutsche Bank tarafından hazırlanan dört kıyamet senaryosunu ve bunların ekonomik etkilerini ele alan rapor, sonuçların nasıl ve hangi koşullarda ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Uzmanlar, Bitcoin ‘in herhangi bir doğal afet durumda zarar göreceğini. Özellikle elektrik sıkıntısı olacak durumlarda Bircoin’in tarih olabileceğini söylüyorlar.

Deutsche Bank, Güneş Patlamasının BTC’nin sonunu aşağıdaki gibi getirebileceğini söylüyor: 

“Olası bir Solar Flare durumunda, elektrik şebekeleri zarar göreceğinden, büyük bir enerji sıkıntısı ortaya çıkacak ve bu da kritik altyapının çalışmasını engelleyerek ekonominin geri kalanında bir domino etkisi yaratacak. Hastaneler veya tıp alanı bu durumdan etkilenirse ciddi ölümler meydana gelebilir. İletişim sistemleri bozulabilir ve ödeme sistemleri işlevsel hale gelebilir. GPS sistemleri, uydular ve benzeri konum servisleri çalışmaz hale gelebilir ve konum servislerine dayalı bireyler ve işletmeler sonunu görebilir. ”Bitcoin

Bitcoin’in böyle bir durumda insanların son endişesi olacağını belirten uzmanlar, hayatın kelimenin tam anlamıyla duracağını ve yaşanabilecek enerji patlamasının ardından her şeyin yeniden yapılandırılması gerekebileceğini düşünüyor.

Tabii ki bir bir komplo teorisi. En son bu büyüklükteki bir güneş patlamasının 2 yüzyıl önce olduğunu söylemenizde fayda var. Ve bilim adamları şu dönemde güneşin farklı hareket ettiğini ve ufak patlamalarının sayısının azaldığını söylüyorlar. Yakın süre içerisinde beklenen büyüklükte bir patlama olma ihtimali her ne kadar düşük olsa da hesaba katılması gereken şeyler arasında yer alıyor.

Günümüzde yaşadığımız Koronavirüs Pandemisi ise Bitcoin ‘i olumsuz etkilemedi. Hatta biraz değer artılı ve hareketlilik getirdi diyebiliriz. Pandeminin enerji sektörüne olan etkileri az olduğu için böyle bir durumun gerçekleştiği aşikar. Fakat dünyada enerji konusunda gerçekleşecek bir felakette bırakın Bircon’i hemen hemen her şey olumsuz etkilenecektir.

 İlgili Haberler

>> Bitcoin Dolandırıcısı Bakın Kim Çıktı! Neredeyse Yarım Milyon Dolar Topladı

>> Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Bitcoin’den Popüler Olacak!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here