Kripto Paralarda Haziran Sonu Neler Yaşandı: Yatırımcıların Yüreği Ağzına Geldi (21 – 28 Haziran)

Ethereum yukarı doğru

Kripto paralarda Haziran sonu büyük çalkantılarla geçti. Bitcoin ve diğer dijital varlıklarda yaşanan dalgalanmalar korku yaratıyor. İşte kripto paralar için hazırladığımız bu haftaki paket haberlerimiz.

Bitcoin dünyanın en büyük dijital varlığı olarak biliniyor. Aşırı dalgalanmalar nedeniyle yatırımcılar korkuya kapılabiliyor. Özellikle son 2 aydır üst üste sert düşüşler devam ediyor. Kripto para dünyasında haberler çok önemlidir. Çıkan yeni haberleri iyi bir şekilde takip ederseniz kar elde etme imkanınız bile olabilir.

Kripto paralarda Haziran Sonu: Emrahcoin ve Dijital Euro

Dijital paralarda bu aralar çok fazla yeni projeler piyasaya sürülüyor. Kripto paralara olan talep arttıkça bu tür küçük projelerin aynı şekilde artış gösterdiği farkedildi. Bazı projeler geleceğe yönelik sağlam adımlar atarken önemli bir bölümü adeta çöp haline geliyor. Mesela yeni çıkacak olan Emrahcoin bunlardan bir tanesi. Özgür Demirtaş bu kripto parayı alacak olan kişilere hakkımı size helal etmem dedi.

Kripto paralarda Haziran sonu

Dijital Euro bu haftanın en önemli konularından birisiydi. Avrupa Birliği kendi kripto parasını çıkarmak için çalışmalarını devam ettiriyor. AB Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta somut açıklamalara yer verdi. Dijital Euro için çalışmalarını büyük oranda bitirdiklerini söyledi. Aslına bakacak olursak hiçkimse bu kadar erken sonuç alınmasını beklemiyordu.

Güney Afrika’da devasa Bitcoin dolandırıcılığı ve Dogecoin kurucusu

Güney Afrikalı iki kardeş büyük bir borsa kurdu. Bu borsa sadece Güney Afrika içerisinde değil dünyanın tamamında faaliyet göstermeye çalıştı. Yaklaşık olarak 69 bin adet Bitcoin biriktiren bu kardeşler borsadaki tüm paraları aldıktan sonra kaçtı. Böylece tarihin en büyük vurgunlarından birtanesi ortaya çıktı. Zararın 2,2 milyar dolar olduğu söyleniyor.

Dogecoin son günlerin en tartışmalı kripto paralarından birisi. 2013 yılında bu dijital varlığı kuran Billy Markus, Twitter hesabından attığı bir tweet ile birlikte 8 yıl sonra ilk defa Dogecoin aldığını söyledi. Bu Dogecoin için olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

Bu haftaki kripto para haberleri içerisinde hangisi dikkatinizi daha çok çekti? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> İngiltere’nin Binance kararına ilk tepkiler gelmeye başladı: Yanlış anlaşılma var

>> Kripto Paraların Düşüş Nedeni Ortaya Çıktı: BTC, ETH ve Ripple Neden Düşüyor