Dörtlü kameralı Samsung Galaxy A72 4G, GeekBench’te görüldü!

samsung galaxy a72

Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen orta seviye Samsung modeli Galaxy A72, 4G versiyonu ile GeekBench’te ortaya çıktı. İşte özellikleri.

Samsung’un ilk beşli kamera kurulumuna sahip modeli olacağı düşünülen fakat bir süre sonra sızdırılan görüntüler neticesinde dörtlü kamera ile geleceği kesinleşen modeli Galaxy A72, GeekBench’de ortaya çıktı. Orta segmente hitap edecek olan model hakkında ayrıntılar belli olmaya devam ediyor. Sızdırılan bilgilere göre Galaxy A72 modeli, hem 4G hem de 5G destekli iki adet versiyona sahip olacak. 4G versiyonunun GeekBench’te ortaya çıkmasıyla, iki model arasındaki farklar da belli oldu. İşte Galaxy A72 hakkında tüm detaylar.

Samsung Galaxy A72 4G neler sunacak

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bilgilere göre, A72 modelinin 4G versiyonu SM-A725F model numarasına sahipken, 5G versiyonu ise SM-A726B model numarası ile görülüyordu. GeekBench 5 testinde, SM-A725F model numarasına sahip Galaxy A72 4G versiyonunun temel özellikleri ortaya çıktı.

samsung galaxy a72

Yeni modelin, tek çekirdeklide 549 puan, çok çekirdeklide ise 1.637 puan aldığını görüyoruz. Orta seviye bir cihaz için yeterli bir puan olduğunu belirtelim. GeekBench 5 testinde ortaya çıkan bilgilere göre, yeni Galaxy A72 4G modeli, Android 11 ile kutudan çıkacak. Aynı zamanda Snapdragon 720G işlemcisine ve 8 GB RAM‘e sahip olacak.

Samsung Galaxy A72 4G ve 5G hakkında neler biliyoruz

İkilinin tanıtım tarihi henüz belli değil. Fakat Ocak 2021’de iki modelin de aynı gün tanıtılması bekleniyor. Sızdırılan redner görüntülerinin 5G versiyonuna ait olduğu iddia edilen tasarımı incelediğimizde, Galaxy A72 5G‘nin 6,7 inç boyutunda delikli ekran tasarımı ile piyasaya sürüleceği biliniyor. Bununla beraber cihazın arka kameraları hakkında da söylentiler mevcut. İddiaya göre bu kameralar, 64 MP çözünürlüğünde ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 5 MP derinlik sensörü ve 5 MP makro lens olacak.

Cihazın 4G versiyonun 450-500 Euro bandında satılması bekleniyor. 5G versiyonu ise 550-600 Euro bandında satılacaktır. Cihazların Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda bir açıklama bulunmuyor. Tanıtım yaklaştıkça yeni bilgiler sızdırılacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S21 Ultra, S Pen desteği ile onaylandı!

>> Exynos geri döndü! Snapdragon 888’den daha iyi mi olacak?