Samsung Galaxy A13 5G Uygun Fiyatı İle Görüldü!

Galaxy A13 5G

Samsung Galaxy A13 5G modelinin fiyatı ve teknik özellikleri hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte Türkiye’ye de gelmesi beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A serisi modellerinin genellikle uygun fiyatı ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Ülkemizde dolar kuru artmakta olduğu için genellikle uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri tercih ediliyor. Samsung’un yakında ülkemize getirmesi beklenen yeni A serisi modellerinin de, yine piyasaya göre uygun fiyatla satışa sunulması bekleniyor. Tabii ki üst segment modellere benzer özelliklere sahip değil, fakat günlük işleri halledebilecek teknik detaylara sahip. İşte yakın tarihte ülkemize de gelecek Galaxy A13 hakkında tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A13 5G Uygun Fiyatı İle Görüldü!

Söz konusu A serisinin daha uygun fiyatlı bir modeli olarak sunulan A13 5G, 32 GB 64 GB ve 128GB depolama seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. RAM tarafında ise 3 GB ve  4 GB RAM seçeneklerine sahip olduğunu belirtelim. İşlemci tarafında ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 700 yonga setine sahip olduğunu söyleyelim. Damla çentikli ekrana sahip olan cihaz yine 90 Hz’lik bir ekran tazeleme oranına sahip. Tabii ki bu modelin uygun fiyatlı bir model olduğu için diğer güçlü modeller ile karşılaştırılmaması gerektiğini de belirtelim. Galaxy A13 modelinin 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolamaya sahip versiyonu, 179 Euro’dan satışa sunuluyor. 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu ise, 210 Euro’dan satışa sunulacak.

Galaxy A13 5G

Cihaz hakkında ortaya çıkan detaylara baktığımızda, kamera tarafında 50 MP ana kamera, 2 MP makro lens, 2 MP derinlik lensi bulunuyor. Aynı zamanda ön tarafta bulunan damla çentikli ekran tasarımında ise 5 MP‘lik kamera bulunuyor. Pil tarafında baktığımızda ise, 5000 mAh pil ve bu pili desteklemek için ise 15W hızlı şarj bulunuyor. Android 11 tabanlı işletim sistemi ile gelen modelin bağlantı tarafında NFC ile gelmesi de önemli avantaj. Çünkü genellikle uygun fiyatlı modellerde NFC desteği bulunmuyordu. Bu yüzden Galaxy A13 5G modelinin, Türkiye’de satışa sunulacak uygun fiyatlı 5G telefon modelleri arasında yer alabileceğini de belirtelim.

İlgili Haberler

>> Snapdragon 8 Gen 1+ Duyuruldu: Artık Daha Güçlü!

>> Xiaomi Band 7 Türkiye Yolcusu: Piyasanın Kralı Geliyor!