Dünyanın En Güzel Otomobili Bakın Hangisi Oldu: Bu Listeye Yürek Dayanmaz

Honda ve Sony elektrikli

Dünyanın en güzel otomobili ödülü oldukça ilginç bir modele gitti. Bu yıl yine kıyasıya bir otomobil rekabeti vardı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Otomotiv endüstrisi için ödüller büyük bir önem taşıyor. Alınan ödüllere göre fiyatlar bile bazen yükselebiliyor. Aynı şekilde popülerlik yine bu ödüller üzerinden belirleniyor. Türkiye’de de zaman zaman yapılan çeşitli yarışmalar ile birlikte otomobillere ödüller veriliyor. Ancak Avrupa Merkezli yapılan yarışlar çok daha etkili.

The Golden Steering Wheel yani Altın Direksiyon ödülleri bu yıl sahiplerine gitti. Avrupa’daki otomotiv sektörüne ciddi bir katkıda bulunan bu ödüller 45 defa tekrarlandı. 12 farklı kategoride yarışan araçlardan bazıları oldukça üst düzey bir ödül almayı başardı. Mesela küresel çapta en güzel otomobil olarak Audi e-tron GT seçildi.

Dünyanın en güzel otomobili herkesi şaşırttı

Yapılan bu yarışta ödül alanlar açıkçası biraz şaşırttı. Mesela 2021 kategorisinin yıldızı Cupra oldu. Birçok kişinin adını bile bilmediği bu marka büyük ödüller almayı başardı.

Dünyanın en güzel otomobili

  • Orta ve üst sınıf elektrikli araçlarda Mercedes EQS ön plana çıktı.
  • SUV elektrikli modellerde Skoda Enyaq iV zirvede kendisine yer bulmayı başardı.
  • En iyi aile arabası ise Mercedes EQV oldu.
  • Fiyat bakımından 25 bin euro altındaki en güzel araç Opel Mokka-e oldu.
  • Spor araba dalında ödül BMW M4 Competition aracına gitti.

Bu ödüller ile birlikte birçok marka gücünü pekiştirmiş oldu.

Elektrikli otomobiller favori koltuğuna oturdu

Bu yıl ödülü kazanan otomobil modellerin çok büyük bir bölümü elektrikli araçlardan oluşuyor. Sadece bu bile gelecekte elektrikli otomobillerin her şeyden daha önemli olacağını gösteriyor. Neredeyse tüm otomotiv şirketleri elektrikli araçlara yöneliyor.

Türkiye’de de benzer bir yönelim olsa bile henüz yeterli değil. Peki siz dağıtılan bu ödüller ve araç modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Otomobil Pazarında Araç Satışları Artmaya Devam Ediyor: Fiyatlarda da Artış Var

>> TOGG Sedan Otomobil Üretimine Başlayacak: Yılın Bomba Haberi