Tesla Araçları Tekerlekli Pile Dönüşüyor: Çip Krizi Fena Vurdu

Tesla otomobili alevler

Tesla araçları tekerlekli pile dönüşmeye başlıyor. Çip krizi nedeniyle yaşanan bu problem Tesla cihazlarında büyük sorunlara neden oluyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Elektrikli otomobil devi olarak bilinen Tesla her geçen gün daha fazla güç kazanıyor. Ancak şirketin en büyük gündem maddesi bu değil. Özellikle son dönemlerde yaşanan çip krizi nedeniyle kendi araçlarını bile üretemez hale geliyor.

Bugünlerde şirketin araçlarında USB bağlantı noktalarının olmaması gündem oldu. Yaşanan bu problem aslında çip krizinin tahmin edilenden daha kötü olacağını gösteriyor. Model 3 ve Model Y cihazlarında çip krizi çok daha net bir şekilde görülebiliyor.

Tesla araçları tekerlekli pile benzeyecek

Bundan kısa bir süre önce Tesla araçlarının üretimi ile ilgili bazı kötü haberler gelmişti. Şirketin çip krizi nedeniyle yeni otomobil üretmekte zorlandığı ifade ediliyordu. Sadece onlar değil aynı zamanda dünyanın birçok otomotiv devi çip krizi ile karşı karşıya kaldı. Son olarak dünyanın en fazla araç üreten otomotiv markalarından Toyota üretimi durdurdu.

Tesla araçları tekerlekli pile

Tesla markası ise üretimi durdurmaktan ziyade bazı donanımları eksik gönderiyor. 11 Kasım 2021 tarihinden itibaren meydana gelen bu sorun iyice büyüdü. Birçok kullanıcı şirket ile bağlantı kurmaya çalıştı. Böylece araçlarında USB bağlantısı sağlamaya çalıştılar. Şirket Aralık ayında gelip USB bağlantısı kurabileceklerini ifade etti.

Tesla kullanıcıları mağduriyet yaşıyor

Özellikle Tesla, otonom araçlar konusunda büyük bir çalışma yürütüyordu. Şirket kendi otomobillerinin görülebilecek en son teknolojik donanımlar ile donatılması için çaba harcıyordu. Şimdi ise sürücüler akıllı telefonlarını bile USB üzerinden şarj edemeyecek. Kısacası Tesla araçları tekerlekli pile dönüştü.

Tesla, sürücülerin yanında yer alacağını söyledi. Bu nedenle Aralık ayında teknik destek verecek. Ancak çip krizinin daha da şiddetlenmesi ile birlikte bu bile risk haline gelebilir. Peki siz yaşanan bu tuhaf durum ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Konu hakkındaki fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Tesla Üretim Rekoru Kırmayı Hedefliyor: Bu Kadarı Olmaz Dedirtti

>> Tesla Otonom Sürüş Şartını Açıkladı: Sınırlı Sayıda Kullanıcıya Verilecek