Dünya’nın İlk 4K 240 Hz Monitörü Geliyor: İşte Samsung Neo G8

Samsung Neo G8

Samsung Neo G8, Dünya’nın ilk 4K çözünürlüğüne sahip 240 Hz monitörü unvanını taşıyor. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda oyunlara olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Hem pandemi sürecinden, hem de yeni oyunların piyasaya sürülmesi ile, hem oyun bilgisayarlarına hem de oyuncu monitörlerine olan ilgi bir hayli arttı. Oyuncu monitörlerinde dikkat edilen en büyük detay ise, ekranın tazeleme oranı. Peki Hertz (Hz) olarak nitelendirdiğimiz ekran yenileme oranı nedir, ne işe yarar?

Ekran yenileme oranı, ekran aldığınız akıcılığı ifade eder. Hertz değeriniz ne kadar yüksek ise, edindiğiniz akıcılık bir o kadar artar. Özellikler Player Vs. Player (PvP) olarak adlandırdığımız rekabetçi oyunlarda, FPS değerinize de bağlı olarak Hz. ne kadar yüksek ise, oyuncuları, diğer oyunculardan önce görme ihtimaliniz bir o adar yüksek. Örneğin, rakibimiz 60 Hz, 60 FPS bir monitöre sahip ise, biz de 240 Hz tazeleme oranına sahip bir ekran ile rakibimizin karşısına çıkıyorsak. 60 Hz kullanıcıya göre daha avantajlı bir alana hakim oluruz. Bu yüzden, özellikle rekabetçi oyunlarda yüksek tazeleme oranına sahip ekranın çok daha avantajlı olduğunu söylemek mümkün. Samsung ise, hem ekran kavisinden dolayı, alanın tamamına hakim olacak bir tasarım ile, hem de 240 Hz tazeleme oranına sahip bir model ile karşımıza çıktı. Peki Samsung Odyssey Neo G8 neler sunuyor.

Samsung Neo G8

Dünya’nın İlk 4K 240 Hz Monitörü Geliyor: İşte Samsung Neo G8

Samsung Neo G8 Yeni model mini LED arka aydınlatmalı teknoloji ile geliyor. Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen Samsung’un yeni monitörü, hem oyun hem iş tarafında beklentileri sonuna kadar karşılayacak özellikler ile geliyor. Hem 4K çözünürlüğüne sahip olması, hem 240 Hz tazeleme oranı sunuyor olması, aynı zamanda bunları sunarken mini-LED teknolojisi ile karşımıza çıkıyor olması, kullanıcılar için büyük avantaj. 27 ve 32 inçlik seçeneklere sahip olacak yeni model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 200 MP Kamera İle Kullanıcıların Karşısına Çıkabilir!

>> Redmi Note 10S, Redmi Note 9 Pro Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi!