Samsung Galaxy S23 200 MP Kamera İle Kullanıcıların Karşısına Çıkabilir!

Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 modelinin 200 MP çözünürlüğünde ISOCELL HP1 sensörüne sahip olacağına dair sızıntılar ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar
Samsung’un ISOCELL lensleri, üstün teknolojiler kullanarak, minimum kamera çıkıntısı ile maksimum performansı sunmayı amaçlıyor. Öyle ki Samsung tarafından, ileride insan gözü ile aynı kaliteye sahip lensler üretebileceklerini duyurdu. Fakat şu anlık 100 MP ve 200 MP‘lik lensler gündemde. Yakın zamanda Samsung’un ISOCELL lensleri ile alakaları yapılan açıklamalarda, Samsung için 200 MP’lik kameralı akıllı telefonların hayal olmadığına, yakında tanıtılacak olan Samsung modellerinde 200 MP daha daha yüksek çözünürlüğe sahip kameraların karşımıza çıkacağına dair açıklamalar yapılmıştı. Sonunda aylar öncesine karşımıza çıkan sızıntıları kanıtlayacak nitelikte haberler ortaya çıktı. İddialara göre Samsung’un Galaxy S23 modelinde, ISOCELL HP1 lensi kullanılabilir. Yakında tanıtılması beklenen bu lensin ise 200 MP çözünürlüğüne sahip olması bekleniyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S23 200 MP Kamera İle Kullanıcıların Karşısına Çıkabilir!

Samsung, bu yıl 200 MP çözünürlüğüne sahip lensini zaten duyurmuştu. Fakat bu lensi herhangi bir akıllı telefonda görmemiştik. Ultra yüksek çözünürlüğü ile gündeme oturan ISOCELL sensörü, kullanıcılar tarafından ilgi odağı haline geldi. Çünkü halihazırda karşımıza çıkan Samsung modellerinin, 200 MP seviyelerine kadar çıkmadığını biliyoruz. Yakında tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin dahi 108 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olacağı iddia edilmişti. Bu yüzden takın tarihte piyasaya sürülecek Samsung modellerinde 200 MP çözünürlüğüne sahip ISOCELL sensörünün kullanılmayacağı biliniyor.
Galaxy S23
Aynı zamanda söz konusu kamera çözünürlüğünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 888 ve 8 Gen1 işlemcilerinin kaldırdığını da belirtelim. Yani bu kamera çözünürlüğüne sahip olan bir telefon, şimdi piyasaya sürülse dahi piyasadaki işlemcilerin bu çözünürlüğü desteklediğini de belirtelim. Bu yüzden 200 MP‘lik kamera şuan dahi imkansız değil.
Önümüzdeki aylarda Samsung’un 200 MP çözünürlüğündeki ISOCELL lensleri hakkında yeni sızıntılar gerçekleşecektir. Ayrıca Galaxy S23 serisinde bu sensörlerin kullanılıp kullanılmayacağı da ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.