Xiaomi 12 Lite Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Serinin Uygun Fiyatlısı!

Xiaomi 12

Xiaomi 12 Lite modeli hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulacak, serinin Lite modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin henüz piyasaya sürmediği akıllı telefonlar MIUI kodları üzerinden sızdırılabiliyor. Bununla beraber yeni modelin bazı teknik özellikleri de ortaya çıkıyor. Xiaomi 12 serisinin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürülmesi beklenen Lite versiyonu hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Söz konusu modelin teknik özellikleri ve fiyatı hakkında da bazı sızıntılar mevcut. Ayrıca yeni modeli serinin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürüleceği için ülkemizde de satışa sunulması muhtemel. İşte tanıtımına az bir süre kaldığı iddia edilen Xiaomi 12 serisinin uygun fiyatlı üyesine ait ortaya çıkan haberler.

Xiaomi 12 Lite Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Serinin Uygun Fiyatlısı!

İlk olarak ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, 6.55 inçlik OLED panel bizleri karşılıyor. Bu ekranın ise kavisli bir yapıya sahip olduğunu görmekteyiz. Arka tarafta bulunan kamera modülünde ise üçlü kamera kurulumu görmekteyiz. bu kamera kurulumunda bir adet ana kamera, iki tane de yardımcı lens bulunuyor. Ana kameranın 64 MP çözünürlüğünde olacağı biliniyor. Fakat uygun fiyata satışa sunulması beklenen modelin kamerasında, OIS özelliği bulunmuyor. Zaten bu aileye ait tercih edilebilecek en uygun model olduğu için, bazı özelliklerin söz konusu modelde karşımıza çıkmaması normal.

Xiaomi 12 Lite

Diğer kamera özellikleri henüz belli değil. Fakat sızdırılan bazı belgelere göre, geri kalan iki kameranın, ultra geniş açılı kamera ve makro lens olması bekleniyor. İşlemci tarafında baktığımızda ise, Qualcomm imzalı Snapdragon 778+ işlemcisinin karşımıza çıkacağına dair iddialar mevcut.

Uygun fiyata satışa sunulacağı iddia edilen bir modelin OLED panel ile kullanıcıların karşısına çıkacak olması, öneml ibir avantaj. Tabii ki bu durum fiyatını etkileyecektir. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Lite modeli hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Apple çalışanları isyan bayrağı çekti: İlginç gelişmeler yaşanıyor

>> Realme Yakında Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefon Şarjını Kullanıcıların Beğenisine Sunacak!