Twitter Yanlış Haberleri Engelleyecek: İşte Yepyeni Sistem

Twitter yeni düzenleme

Twitter yanlış haberleri engellemek için çalışmalara başlıyor. Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre tweet sınırlandırma politikası uygulanacak.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter sürekli olarak kullanıcı sayısını arttırıyor. Bu durum sadece olumlu bir şekilde yansımıyor. Aynı zamanda bazı problemlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Elon Musk şu sıralar Twitter platformunu satın almaya çalışırken bu konuya önem gösteriyor.

Ünlü girişimci Elon Musk bot hesapların olduğunu ve bu hesapların büyük bir problem yarattığını belirtti. Ayrıca kendisi Twitter’ın satın alım işlemleri ile ilgili mutlaka bu detaya önem verilmesi gerektiğini söylüyor. Twitter önümüzdeki haftalarda yalan haberler ortaya çıkaran bot hesapların sınırlandırılması için çalışacak.

Twitter yanlış haberleri engelleyecek

Özellikle Ukrayna’daki savaşla ilgili çok fazla yanlış haber ortalıkta geziyor. Sosyal medyanın gündeminde yerini koruyan bu savaş ne yazık ki Twitter platformunda bilgi kirliliği ile karşı karşıya. Açıkçası kimse tam olarak olayların nasıl gittiğini bilmiyor.

Twitter yanlış haberleri

ABD’li sosyal medya devi Twitter içerisinde savaş suçları, toplu saldırılar ve toplumsal olaylar büyük bir bilgi kirliliğine neden olabiliyor. Twitter bilgi kirliliğini önlemek için bazı önemli çalışmalara yer verdi. Bu çalışmaya göre yanlış bilgi içeren gönderiler kısıtlanacak. Yani bu tweetler beğeni, retweet ve alıntılama gibi özelliklere sahip olmayacak.

Elon Musk yalan haberler konusunda bastırıyor

Elon Musk özellikle yalan haberler konusunda çok fazla çalışma yürütüyor. Kendisi bot hesapların yalan haberlere neden olduğunu düşünüyordu. Özellikle Twitter içerisinde yer alan bazı tweetlere sınırlama getirilmesi belki de yalan haberlerin önünü az bile olsa kapatacak.

Önümüzdeki aylarda bot hesaplarla ilgili daha fazla çalışma yapılması bekleniyor. Henüz bu konuda detaya yer verilmedi. Ancak bu tür hesapların yaptığı paylaşımların kısıtlanma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu biliyoruz. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Güncelleme Süreci Devam Ediyor! Artık Yazarı Görebileceksiniz

>> Donald Trump, Twitter’a Geri Dönebilir mi? İşte Şartlar!