Elon Musk Yeni Mars Hayalini Açıkladı: Hedef Çok Büyük

Elon Musk insanlığın kurtuluşunu

Elon Musk yeni Mars hayalini herkesle paylaştı. Bu hayallerin gerçek olma ihtimali aslında o kadar uzak değil. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk yeni hayaller kurmaya devam ediyor. Ancak onun hayalleri genellikle gerçeğe dönüşüyor. Geçtiğimiz günlerde dünyanın birçok yerinde et restoran zinciri bulunan Nusret uzaya ilk restoranı ben açacağım demişti. Onun bu hayali sosyal medyada tartışılmıştı.

Elon Musk konuyla ilgilii son derece önemli bir açıklama yaptı. Kendisi 40 yıl içerisinde Mars üzerinde bir Tesla fabrikası kurmak istediğini söyledi. Böylece kızıl gezegende Tesla araçların yapıldığını görmek istiyor. Bunun için gerekli fabrikaları kuracağını ve orada da Tesla üretileceğini söyledi.

Elon Musk yeni Mars projelerine odaklanıyor

Yeni Mars hayali aslına bakacak olursak o kadar zor değil. ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlenen hissedar toplantısında açıklama yapan ünlü girişimci bu markanın gezegen dışında ne zaman araç üreteceğinin sorulması üzerine bir rakam verdi. Yaklaşık olarak 40 yıl içerisinde bu mümkün olabilir.

Elon Musk yeni Mars

Mars gezegeninde Tesla fabrikasının kurulması için ona göre yaklaşık olarak 40 yıl beklemek gerekiyor. Şu anda Tesla; ABD ve Çin de dahil olmak üzere 4 üretim tesisine sahip. Ayrıca 2 adet tesis yakın bir zamanda üretime geçiyor. İnşaat aşaması henüz tamamlanmayan bu fabrikalar için geri sayım başladı.

İlk gezegen dışı Tesla fabrikası onun ölmeden önceki hayali

Gezegen dışında kurulacak olan ilk Tesla fabrikası Musk’ın ölmeden önceki en büyük isteği. Ona göre bunun gerçekleşmesi aslında o kadar zor değil. Verdiği cevapta ölmeden önce bunlardan bir tanesinin görmek istediğini söyleyen Musk 40 yıl içerisinde kurmanın harika olacağını düşünüyor.

NASA gibi kuruluşlar da Mars projelerine büyük bir önem veriyor. Musk bu tür projeler geliştirerek aslında beklenenden çok daha iyisini verebilir. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Büyük bir meteor Dünya’ya doğru hızla yaklaşıyor: NASA önemli bir açıklama yaptı

>> Mars Yüzeyinde Yaşam Belirtisi Bulundu: NASA Bomba Gibi Açıklamalar Yaptı