Twitter, Elon Musk’a İzin Vermedi. Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitter’ın patronu Elon Musk, yakın zamanda Twitter’daki kullanıcı adını değiştirmişti. Şimdi de bu değişikliği geri almak ve farklı bir isim kullanmak istiyor. Görünüşe göre bu o kadar da kolay değil. Zira Twitter’dan izin çıkmamış gibi. Peki Kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Elon Musk, bir süre önce Twitter kullanıcı ismini Mr. Tweet olarak değiştirmişti. Musk, son günlerde bu kullanıcı ismiyle mesajlar paylaşıyor, sorulan sorulara cevaplar veriyordu. Görünüşe göre bu isimden sıkıldı ve geri dönmeye karar verdi. Ama bu kez de karşısına sistem engeli çıktı. Kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır, biliyor musunuz?

“İsmimi Mr. Tweet olarak değiştirmiştim. Şimdi de Twitter, ismimi değiştirmeme izin vermiyor :D.”

Twitter’da kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Sol taraftaki, “Profil” ibaresine tıklayın. Ardından, karşısına gelen ekranda, orta kısımda, “Profili Düzenle” ibaresini göreceksiniz. Oraya tıklayın.

Karşısına gelen ekranda, “İsim” başlığını göreceksiniz. Buradan “isim değişim” yapabilir ve onaylayabilirsiniz.

Öte yandan…

“Ayarlar & Destek” başlığına gidin.
“Ayarlar ve Gizlilik” ibaresini seçin.
“Hesabın” başlığını açın.

Burada hesap bilgileriniz ve şifre dahil pek çok detayı görebilir, buradan “kullanıcı adınızı” değiştirebilirsiniz. Yani @ ile başlayan isminizi.

Tabii bunu kısa aralıklarla yapmanız bazı sorunlara yol açabilir. İsminizi değiştirmekte zorlanabilirsiniz. Tıpkı Musk’ın da karşılaştığı gibi.

Twitter, Elon Musk'a İzin Vermedi. Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Kullanıcı adı değiştirme

Daha fazla detay için buraya bakabilirsiniz.

Kullanıcı Adı Değiştirme

Reklamsız Twitter geliyor! Peki kullanabilmek için ne yapmalısınız?

Cevap basit aslında. Eğer reklamlarla karşılaşmak istemiyorsanız, aylık para ödemelisiniz. Elon Musk, yakın zamanda yeni bir Twitter Blue abonelik seçeneğinin kullanıcılara sunulacağını bildirdi. Bu abonelik seçeneği, 8 dolarlık seçeneğe kıyasla daha pahalı olacak. Henüz fiyatlandırma hakkında bir bilgi paylaşılmadığını da söylememiz lazım.

Bildiğiniz gibi Twitter Blue, size doğrulanmış hesap çatısı altında pek çok avantaj sunuyor. Daha uzun videolar yükleyebilir, mesajlarda ön plana çıkabilir, daha az reklam ve spam ile karşılaşabilirsiniz. Tabii tweet göndermeden önce kontrol etme ve sorun varsa düzeltme şansı da sunuluyor. Ama evet, siz yine de kullanıcı adı değiştirme işlemini gerçekleştirirken iyi düşündüğünüzden emin olun…

İlgili Haberler

>> Oscar 2023 Adayları Belli Oldu!