Kripto Paralarda Yeni Hafta Çok Heyecanlı Geçti: Dünya Çapında Büyük Gelişmeler Yaşanıyor (18 – 25 Haziran)

En fazla kaybettiren kripto

Kripto paralarda yeni hafta birçok önemli haberle geçti. Yaşananlara bakıldığında dünya çapında kripto paraların benimsenmeye başlandığı görülüyor. Hadi gelin bu haftanın tüm gelişmelerine birlikte bakalım.

El Salvador tarafından alınan resmi para birimi Bitcoin olmalı kararını hatırlarsınız. Bu kararın hemen ardından Güney Amerika ülkesi olan Paraguay, yasa tasarısı çıkardı. Bitcoin bu ülkede yasal bir para birimi haline gelebilir. Konu ile ilgili düzenlemeler devam ediyor.

Wall Street devi Citigroup kripto paralar ile ilgili önemli bir gelişmeye imza attı. Yeni bir iş birimini başlattıklarını söyleyen ekip bu konuda son derece hırslı. Muhtemelen benzer markaların kripto paralar ile ilgili çalışmaları başlayacak.

Kripto paralarda yeni hafta: Dijital varlık borsaları kabul görüyor

Birçok kişi kripto paraları sadece alınıp satılan dijital varlıklar olarak görüyor. Ancak Blockchain teknolojisi bundan çok daha fazlası. Mesela Hong Kong’un demokrasi yanlısı haber kaynaklarından Apple daily gazetesi, tüm arşivlerini bir Blockchain içerisinde toplamaya karar verdi. Böylece son derece korunaklı bir yapı oluşturdular.

Kripto paralarda yeni hafta

Bu hafta Japonya ve Portekiz kendi ülkelerinde yeni kripto para borsalarının onaylandığını söyledi. Ayrıca Japonya, Coinbase ile ilgili ülke içerisinde çalışma izni sağladı. Avustralya’nın en pahalı arabaları bundan sonra çeşitli kripto para birimleriyle alınabilecek. Böylece kripto paralarla gerçek ürünler alınıp satılabilecek.

Blockchain yatırım şirketleri giderek büyüyor

Blockchain yatırım şirketi QR Capital (ETF) için harekete geçmişti Bitcoin’e dayalı borsa yatırım fonu olan (ETF), Brezilya’nın büyük borsasında listelendi. Böylece Coinbase sonrası önemli bir listeleme daha yapılmış oldu. Nijerya hükümeti ise Blockchain teknolojisi için ülke genelinde bazı merkezler kurulması gerektiğini söyledi. Böylece kriptolara mesafeli olmadığı ortaya çıktı.

Demokrat Parti New York Belediye Başkan Adayı Eric Adams önemli bir açıklama yaptı. Ona göre New York bir Bitcoin merkezi haline gelebilir. Kendisi bunu yapabilmek için önemli çalışmalara yer verecek. Peki siz tüm bu yaşanan gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Herkese 30 Dolar Bitcoin Dağıtılacak: Tarihte Eşi Benzeri Az Görülür Bir Olay

>> Bitcoin Kurucusu Deşifre Oldu: Binance CEO’su İlginç Bir Tweet Paylaştı