Telegram görüntülü grup görüşme özelliği 30 katılımcıya kadar çıktı

Telegram ücretli hizmet

Dünyanın en büyük çevrimiçi anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan Telegram görüntülü grup görüşme özelliği ile dikkatleri üzerine çekti. Özellikle son dönemlerde şirketin birçok yeni özellik aldığı görülüyor.

WhatsApp ve Telegram arasındaki rekabeti herkes biliyor. WhatsApp tarafından getirilen yeni özellikler Telegram tarafından daha fazla geliştiriliyor. Yaklaşık olarak 30 katılımcı ile görüşme imkanı sunan Telegram, yeni bir özelliğe daha imza atmış oldu. Ayrıca kullanıcıların ekran paylaşımı bile yapabileceği ifade ediliyor.

Telegram her ne kadar daha güvenli ve gelişmiş bir sisteme sahip olsa bile yine de bazı eksiklikleri vardı. WhatsApp ise sürekli olarak yeni güncellemeler piyasaya sürdüğü için açıkçası pek bir eksiği kalmamıştı. Ancak Telegram aradaki farkı çok hızlı bir şekilde kapatmayı başardı. WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile artan Telegram talebi büyüyecek gibi görünüyor.

Telegram görüntülü grup görüşme beraberinde birçok özelliği getirdi

Hatırlayacağınız üzere Nisan 2020 tarihinde Telegram platformu üzerinden görüntülü frup görüşmesi yapılabileceği ifade edilmişti. Bunun kısa bir süre içerisinde başlayacağı söyleniyordu ve Mayıs 2021 tarihinde kullanımına çok az kalmıştı. Bu gerçekleşmeyince Haziran 2021 tarihine ertelendi.

Telegram görüntülü grup görüşme

Android, iOS ve masaüstü uygulamalarının en son sürümlerinde Telegram kullanıcıları bu özelliği tercih edebilecek. 30 katılımcıya kadar görüşme imkanı sunan yeni özellik diğer toplantı uygulamalarında olduğu gibi ekran paylaşımlarına izin verecek. Böylece şirketin Zoom gibi uygulamalara bile rakip olacağı ortaya çıktı.

Telegram görüntülü görüşme katılımcı sayısını artıracak

WhatsApp bile şu anda sadece sınırlı sayıda katılımcı ya görüntülü görüşme olanağı sunuyor. Önümüzdeki günlerde Telegram, WhatsApp ile arasındaki farkı artırabilmek için katılımcı sayısını yükseltecek gibi görünüyor. Böylece Zoom gibi platformların bile yerine geçme ihtimali ortaya çıkacak.

Zoom ile birlikte toplantı yapılabilen uygulamaların sayısında artış yaşanmıştı. Şimdi ise yepyeni bir uygulama bu özelliği kazanıyor. Üstelik hem anlık mesajlaşma uygulaması olması hem de toplantılara izin vermesi onu ciddi ölçüde ön plana çıkaracak. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Güncellemesi Yapmayanlar Uygulamayı Kullanabilecek Mi? Bomba Gibi Bir Açıklama Geldi

>> Pavel Durov Apple Dijital Kölelik Sistemi Uyguluyor Açıklamalarıyla Gündeme Bomba Gibi Oturdu