Elon Musk Türkiye’de Yargılanabilir Mi: Musk Hakkında Çok Tuhaf Bir Suç Duyurusunda Bulundular

Elon Musk Ukrayna

Elon Musk Türkiye’de yargılanabilir iddiaları ortalığı fena halde karıştırdı. Elbette böyle bir şeyin olma ihtimali son derece düşük. Fakat onun hakkında Türkiye’de suç duyurusunda bulundular.

Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan Tesla onun en gözde şirketleri içerisinde yer alıyor. SpaceX ise son derece farklı bir konumda. Mars gezegenine yerleşmek için büyük çalışmalar yürüten bu şirket aynı zamanda internet hizmetleri vermeye çalışıyor. Böylece kullanıcılara çok kapsamlı bir dünya yaratılmak isteniyor.

Onun bir diğer yönü ise kripto paralar ile ilgili yaptığı manipülasyonlar. Bildiğiniz üzere Dogecoin ve Bitcoin ile ilgili çok fazla spekülasyona neden oldu. Bu nedenle kripto paraların fiyatlarında beklenmeyen seviyelerde yükselişler ve azalışlar meydana geldi. Starlink ise onun en gözde projeleri içerisinde yer alıyor.

Elon Musk Türkiye’de yargılanabilir iddiaları doğru değil

Birçok kişi onun kripto para spekülasyonları nedeniyle yargılanma ihtimali olduğunu düşünüyor. Fakat kendisi açık bir şekilde finansal tavsiye vermiyor. Bu nedenle hakkında doğrudan bir yasal çalışma yapmak açıkçası pek mümkün değil. Bir Twitter kullanıcısı tarafından yapılan açıklamaya göre onun hakkında açılan dava kripto paralar ile ilgili değil.

Elon Musk Türkiye'de yargılanabilir

Gelen son detaylar suç duyurusunun Starlink kaynaklı olduğunu gösteriyor. Suç duyurusuna bakıldığında gök cisimlerinin araştırılmasını ciddi ölçüde etkilediği ifade ediliyor. Ayrıca ABD Hava Kuvvetleri ile işbirliği içerisinde olması nedeniyle egemenlik haklarını ihlal ediyor.

Elon Musk hakkında oluşturulan tuhaf suç duyurusu

Genel olarak bakıldığında son derece bozuk bir Türkçe ile yazılan bu suç duyurusu muhtemelen kabul edilmeyecek. Ancak karşımıza çok ilginç bir sorun çıkardığını söyleyebiliriz. Dünyanın birçok ülkesinden kişiler veya şirketler bu firma hakkında dava açabilir. Yukarıda belirtilen sebepler nedeniyle dava açmak hiç zor değil.

Türkiye gibi ülkelerde askeri alanların drone ile çekilmesi bile yasak. Bu nedenle Musk, suçlu gibi gösterilmek isteniyor. Ancak yüksek bir ihtimalle konu ile ilgili herhangi bir problem çıkmayacak. Peki sizce Musk hakkında oluşturulan bu suç duyurusunun gerçeklik payı var mı?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk’ın Evini Görünce Çok Şaşıracaksınız: Uzay Üssünde Kalıyor (Video)

>> Bitcoin Dolandırıcıları Silah Zoruyla Bir Yatırımcıyı Kaçırdı: Akıl Almaz Bir Olay Yaşandı