Elon Musk’ın Evini Görünce Çok Şaşıracaksınız: Uzay Üssünde Kalıyor (Video)

Elon Musk Twitter iyileştirmeleri

Elon Musk’ın evini görünce muhtemelen size çok ilginç gelecektir. Fakat uzun bir süredir kendisi burada yaşıyor. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin CEO görevini yürüten Elon Musk ilginç bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en zengin ilk 3 kişisi arasında yer alan bu adam, kaldığı ev ile de çok konuşulacak gibi görünüyor. Herhangi birisinin çok zengin olduğunda ilk değiştirdiği yerlerden birisi ev oluyor. Musk bunu tersine çevirmiş gibi görünüyor.

Hatırlayacağınız üzere tüm evlerini satacağını söylemişti. Bunu yaptı ve sahip olduğu evlerin neredeyse tamamını sattı. Şimdi ise SpaceX üstünde 40 metrekarelik prefabrik bir evde vaktini geçiriyor. Yaklaşık olarak 50 bin dolar fiyata sahip olan bu ev Tesla araçlarından bile daha ucuz.

Elon Musk’ın evini görünce hayret etmemek imkansız

Bugüne kadar Musk kaldığı bu ev hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Normalde Twitter üzerinden son derece aktif şakalar yapabiliyor. Ancak hiç evi ile ilgili bir açıklama yapma gereği duymadı. Bazı Tesla araçlarından bile daha ucuz olan bu ev tamamen prefabrik. Söz konusu prefabrik evlerin üreticisi olan Boxabl tarafından yayınlanan video onun bu evde kaldığını doğruluyor.

SpaceX şirketi Elon Musk için son derece önemli. Bu şirket sayesinde Mars yüzeyine ulaşmayı planlayan ünlü girişimci tüm gücünü buraya yönlendirmiş gibi görünüyor. Elbette Tesla üzerinde de çalışmalarını devam ettiriyor. Fakat onun gözbebeği SpaceX diyebiliriz.

Dünyanın en zenginleri lüks evlerde yaşıyor

Amazon veya Facebook gibi şirketlerin kurucuları dünyanın en lüks evlerinde hayatlarını devam ettiriyor. Hatta Mark Zuckerberg bu tür lüks evlerle gündeme geliyor. Elon Musk ise bunun yerine tüm enerjisini işe vermeye çalışıyor.

Evin genel durumuna bakıldığında iç tasarımı pek fena sayılmaz. Ancak dünyanın en zenginleri içerisinde yer alan bir adamın böyle bir ev tercih etmesi oldukça şaşırtıcı. Peki siz ev konusunda yaptığı bu tercih hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk SHIB Coin Paylaşımı Büyük Yükseliş Sağladı: Manipülasyonlar Devam Ediyor

>> En Acımasız Teknoloji Şirketleri Bakın Hangileri Oldu: Herkes Buralarda Çalışmak İstemez